Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb obvodu Polanka nad Odrou
05. 10. 2018
Hlasovalo 2 122 z 4 087 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Sdružení nezávislých kandidátů Polanka nad Odrou 9 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Bochnia | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 1 065 (7.44 %) |
| 2. | Martina Šoustalová | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 961 (6.71 %) |
| 3. | Vít Suder | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 990 (6.92 %) |
| 4. | Jarmila Planková | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 940 (6.57 %) |
| 5. | Martin Sýkora | Zvolen(a) | 6. ↓1 | 958 (6.69 %) |
| 6. | Jiří Adamec | Zvolen(a) | 1. ↑5 | 1 178 (8.23 %) |
| 7. | Iveta Hellerová | Zvolen(a) | 7. | 941 (6.57 %) |
| 8. | Radovan Řehulka | Zvolen(a) | 8. | 946 (6.61 %) |
| 9. | Pavel Prauzek | Zvolen(a) | 9. | 949 (6.63 %) |
| 10. | Jarmila Stillerová | 1. náhradník | — | 955 (6.67 %) |
| 11. | Jiří Malík | 2. náhradník | — | 912 (6.37 %) |
| 12. | Roman Meca | 3. náhradník | — | 899 (6.28 %) |
| 13. | Jiří Vozník | 4. náhradník | — | 914 (6.38 %) |
| 14. | Petr Prášek | 5. náhradník | — | 843 (5.89 %) |
| 15. | Miloš Sýkora | 6. náhradník | — | 854 (5.96 %) |
SOUSEDÉ 2018 - Sdružení nezávislých kandidátů 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Šlachta | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 430 (7.18 %) |
| 2. | Petr Tomášek | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 507 (8.47 %) |
| 3. | Kamil Havrlant | 1. náhradník | — ↓1 | 421 (7.03 %) |
| 4. | Miloš Stareček | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 440 (7.35 %) |
| 5. | Richard Šipka | 2. náhradník | — | 401 (6.7 %) |
| 6. | Pavla Šímová | 3. náhradník | — | 398 (6.65 %) |
| 7. | Roman Šolc | 4. náhradník | — | 401 (6.7 %) |
| 8. | Pavel Žurek | 5. náhradník | — | 370 (6.18 %) |
| 9. | Tereza Kubicová | 6. náhradník | — | 401 (6.7 %) |
| 10. | Tomáš Wrona | 7. náhradník | — | 371 (6.19 %) |
| 11. | Jana Pavlíčková | 8. náhradník | — | 373 (6.23 %) |
| 12. | Stanislav Tokař | 9. náhradník | — | 377 (6.3 %) |
| 13. | Robin Bartoš | 10. náhradník | — | 365 (6.09 %) |
| 14. | Elen Kubicová | 11. náhradník | — | 417 (6.96 %) |
| 15. | Alena Kotalová | 12. náhradník | — | 312 (5.21 %) |
Občanská demokratická strana 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Václav Planka | 2. náhradník | — ↓2 | 252 (8 %) |
| 2. | Darina Slováková | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 273 (8.66 %) |
| 3. | Radek Janoušek | 3. náhradník | — ↓1 | 200 (6.35 %) |
| 4. | Vít Procházka | 4. náhradník | — ↓1 | 212 (6.73 %) |
| 5. | Jarmila Rappersberger | 1. náhradník | — ↑3 | 270 (8.57 %) |
| 6. | Drahomír Kubica | 5. náhradník | — | 198 (6.28 %) |
| 7. | Christian Rappersberger | 6. náhradník | — | 219 (6.95 %) |
| 8. | Luděk Dluhoš | 7. náhradník | — | 216 (6.85 %) |
| 9. | Břetislav Planka | 8. náhradník | — | 209 (6.63 %) |
| 10. | Jana Pěchová | 9. náhradník | — | 191 (6.06 %) |
| 11. | Lenka Samková | 10. náhradník | — | 223 (7.08 %) |
| 12. | Andrea Šlachtová | 11. náhradník | — | 195 (6.19 %) |
| 13. | Pavel Neumann | 12. náhradník | — | 165 (5.23 %) |
| 14. | Věra Perextová | 13. náhradník | — | 171 (5.43 %) |
| 15. | Radek Sladký | 14. náhradník | — | 155 (4.92 %) |
KDU-ČSL a nezávislí kandidáti 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Marie Krejčí | Zvolen(a) | 1. | 171 (9.81 %) |
| 2. | Miroslav Kollár | 4. náhradník | — ↓3 | 104 (5.96 %) |
| 3. | Marek Fešar | 5. náhradník | — ↓3 | 119 (6.82 %) |
| 4. | Tomáš Nový | 3. náhradník | — | 139 (7.97 %) |
| 5. | Irena Nedvídková | 1. náhradník | — ↑3 | 154 (8.83 %) |
| 6. | Jan Fešar | 2. náhradník | — ↑3 | 144 (8.26 %) |
| 7. | Markéta Štverková | 6. náhradník | — | 122 (6.99 %) |
| 8. | František Indra | 7. náhradník | — | 103 (5.9 %) |
| 9. | Eliška Lichá | 8. náhradník | — | 117 (6.71 %) |
| 10. | Alois Neisar | 9. náhradník | — | 93 (5.33 %) |
| 11. | Tereza Mikšánková | 10. náhradník | — | 107 (6.13 %) |
| 12. | Jan Gebauer | 11. náhradník | — | 95 (5.45 %) |
| 13. | Ivo Kollár | 12. náhradník | — | 89 (5.1 %) |
| 14. | Jana Križalkovičová | 13. náhradník | — | 90 (5.16 %) |
| 15. | Zdeňka Parmová | 14. náhradník | — | 96 (5.5 %) |
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Čestmír Koller | Zvolen(a) | 1. | 149 (8.6 %) |
| 2. | Radek Přepiora | 1. náhradník | — | 137 (7.91 %) |
| 3. | Jana Hrabčáková | 4. náhradník | — ↓2 | 123 (7.1 %) |
| 4. | Pavlína Lukačiková | 2. náhradník | — ↑1 | 133 (7.68 %) |
| 5. | Jaroslav Michálek | 5. náhradník | — ↓1 | 118 (6.81 %) |
| 6. | Dagmar Hlavsová | 6. náhradník | — ↓1 | 121 (6.99 %) |
| 7. | Zdeněk Kubica | 3. náhradník | — ↑3 | 127 (7.33 %) |
| 8. | Libuše Rozsypalová | 7. náhradník | — | 107 (6.18 %) |
| 9. | Miroslav Hrabčák | 8. náhradník | — | 109 (6.29 %) |
| 10. | Ladislav Lužný | 9. náhradník | — | 109 (6.29 %) |
| 11. | Zlatuška Přepiorová | 10. náhradník | — | 99 (5.71 %) |
| 12. | Miroslav Friedel | 11. náhradník | — | 107 (6.18 %) |
| 13. | Marian Bartoň | 12. náhradník | — | 99 (5.71 %) |
| 14. | Vladimír Mihula | 13. náhradník | — | 93 (5.37 %) |
| 15. | Pavel Lužný | 14. náhradník | — | 100 (5.77 %) |
Česká strana sociálně demokratická 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Gabriela Kotalová | Nezvolen(a) | — | 191 (14.37 %) |
| 2. | Jaromír Zych | Nezvolen(a) | — | 80 (6.01 %) |
| 3. | Roman Kortus | Nezvolen(a) | — | 122 (9.17 %) |
| 4. | Jakub Kaluža | Nezvolen(a) | — | 150 (11.28 %) |
| 5. | Jan Zacios | Nezvolen(a) | — | 87 (6.54 %) |
| 6. | František Planka | Nezvolen(a) | — | 67 (5.04 %) |
| 7. | Eva Matějová | Nezvolen(a) | — | 108 (8.12 %) |
| 8. | Radomír Zacios | Nezvolen(a) | — | 78 (5.86 %) |
| 9. | Václav Kortus | Nezvolen(a) | — | 65 (4.89 %) |
| 10. | Jiří Dluhoš | Nezvolen(a) | — | 81 (6.09 %) |
| 11. | Verner Zegzulka | Nezvolen(a) | — | 66 (4.96 %) |
| 12. | František Grossmann | Nezvolen(a) | — | 56 (4.21 %) |
| 13. | Kateřina Sojková | Nezvolen(a) | — | 58 (4.36 %) |
| 14. | Jaroslav Šolc | Nezvolen(a) | — | 61 (4.58 %) |
| 15. | Daniel Magera | Nezvolen(a) | — | 59 (4.43 %) |