Volební období 2010 – 2014
Výsledky komunálních voleb obvodu Polanka nad Odrou
15. 10. 2010
Hlasovalo 1 969 z 3 897 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 7 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Sdružení nezávislých kandidátů Polanka nad Odrou 6 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Malík | Zvolen(a) | 4. ↓3 | 698 (7.99 %) |
| 2. | Jarmila Planková | Zvolen(a) | 6. ↓4 | 526 (6.02 %) |
| 3. | Pavel Bochnia | Zvolen(a) | 3. | 720 (8.25 %) |
| 4. | Petr Prášek | 1. náhradník | — ↓3 | 532 (6.09 %) |
| 5. | Martin Sýkora | 2. náhradník | — ↓3 | 546 (6.25 %) |
| 6. | Jan Rädisch | Zvolen(a) | 1. ↑5 | 821 (9.4 %) |
| 7. | Iveta Gráfová Hellerová | 3. náhradník | — ↓2 | 567 (6.49 %) |
| 8. | Jarmila Stillerová | Zvolen(a) | 5. ↑3 | 657 (7.52 %) |
| 9. | Zdeňka Siročákoná | 4. náhradník | — ↓1 | 508 (5.82 %) |
| 10. | Jiří Adamec | Zvolen(a) | 2. ↑8 | 758 (8.68 %) |
| 11. | Jiří Gramel | 5. náhradník | — | 534 (6.11 %) |
| 12. | Věra Mecová | 6. náhradník | — | 494 (5.66 %) |
| 13. | Jaromír Kotala | 7. náhradník | — | 491 (5.62 %) |
| 14. | Stanislav Výtisk | 8. náhradník | — | 521 (5.96 %) |
| 15. | Bohuslava Sojková | 9. náhradník | — | 354 (4.05 %) |
Občanská demokratická strana 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Sylvie Vilišová | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 447 (6.58 %) |
| 2. | Přemysl Kaspřík | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 743 (10.95 %) |
| 3. | Luděk Dluhoš | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 496 (7.31 %) |
| 4. | Václav Planka | 1. náhradník | — ↓1 | 469 (6.91 %) |
| 5. | Radek Janoušek | 2. náhradník | — ↓1 | 438 (6.45 %) |
| 6. | Jarmila Rappersbergerová | Zvolen(a) | 2. ↑4 | 511 (7.53 %) |
| 7. | Jiří Kysilka | 3. náhradník | — | 419 (6.17 %) |
| 8. | Břetislav Planka | 4. náhradník | — | 457 (6.73 %) |
| 9. | Jitka Foltýnová | 5. náhradník | — | 445 (6.55 %) |
| 10. | Zuzana Svrčinová | 6. náhradník | — | 486 (7.16 %) |
| 11. | Petra Kohútová | 7. náhradník | — | 411 (6.05 %) |
| 12. | Pavel Přidal | 8. náhradník | — | 366 (5.39 %) |
| 13. | Pavlína Lukačíková | 9. náhradník | — | 355 (5.23 %) |
| 14. | Vít Procházka | 10. náhradník | — | 387 (5.7 %) |
| 15. | Monika Soviarová | 11. náhradník | — | 354 (5.21 %) |
Česká strana sociálně demokratická 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Radomír Zacios | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 421 (7.65 %) |
| 2. | Daniela Neuwirthová | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 506 (9.2 %) |
| 3. | Jaromír Zych | 2. náhradník | — ↓2 | 399 (7.25 %) |
| 4. | Eduard Szwajnoch | 3. náhradník | — ↓2 | 359 (6.52 %) |
| 5. | Jaromír Gelnar | 4. náhradník | — ↓2 | 351 (6.38 %) |
| 6. | Václav Kortus | 5. náhradník | — ↓2 | 355 (6.45 %) |
| 7. | Verner Zegzulka | 6. náhradník | — ↓2 | 336 (6.11 %) |
| 8. | Adam Šolc | 7. náhradník | — ↓2 | 332 (6.03 %) |
| 9. | Roman Kortus | Zvolen(a) | 3. ↑6 | 409 (7.43 %) |
| 10. | Jan Hrnčárek | 8. náhradník | — ↓1 | 345 (6.27 %) |
| 11. | Gabriela Kotalová | 1. náhradník | — ↑7 | 404 (7.34 %) |
| 12. | Ladislav Sojka | 9. náhradník | — | 330 (6 %) |
| 13. | Jan Mareček | 10. náhradník | — | 320 (5.82 %) |
| 14. | Lumír Prauzek | 11. náhradník | — | 349 (6.34 %) |
| 15. | František Planka | 12. náhradník | — | 282 (5.12 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | František Podškubka | 3. náhradník | — ↓3 | 171 (8.2 %) |
| 2. | Michal Kabašta | 4. náhradník | — ↓3 | 168 (8.06 %) |
| 3. | Kateřina Najmanová | 6. náhradník | — ↓4 | 111 (5.32 %) |
| 4. | Tomáš Petruška | 1. náhradník | — ↑2 | 187 (8.97 %) |
| 5. | Eliška Lichá | 5. náhradník | — ↓1 | 152 (7.29 %) |
| 6. | Anna Horsáková | Zvolen(a) | 1. ↑5 | 191 (9.16 %) |
| 7. | Jan Fešar | 2. náhradník | — ↑4 | 185 (8.87 %) |
| 8. | Lenka Gebauerová | 7. náhradník | — | 103 (4.94 %) |
| 9. | Alois Neisar | 8. náhradník | — | 112 (5.37 %) |
| 10. | Pavel Krejčí | 9. náhradník | — | 113 (5.42 %) |
| 11. | Barbora Lichá | 10. náhradník | — | 117 (5.61 %) |
| 12. | Marie Krejčí | 11. náhradník | — | 150 (7.19 %) |
| 13. | Bohumil Neuwirth | 12. náhradník | — | 109 (5.23 %) |
| 14. | Miroslav Kavala | 13. náhradník | — | 106 (5.08 %) |
| 15. | Marie Zdrálková | 14. náhradník | — | 109 (5.23 %) |
Strana Práv Občanů ZEMANOVCI 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Roman Rodovský | Zvolen(a) | 1. | 220 (11.67 %) |
| 2. | Přemysl Kovář | 2. náhradník | — ↓1 | 146 (7.74 %) |
| 3. | Radim Šindel | 3. náhradník | — ↓1 | 142 (7.53 %) |
| 4. | Tomáš Buchta | 6. náhradník | — ↓3 | 125 (6.63 %) |
| 5. | Jana Glogarová | 5. náhradník | — ↓1 | 138 (7.32 %) |
| 6. | Tereza Cagalová | 7. náhradník | — ↓2 | 122 (6.47 %) |
| 7. | Lubomír Vlk | 8. náhradník | — ↓2 | 123 (6.52 %) |
| 8. | Jaroslav Gráf | 4. náhradník | — ↑3 | 140 (7.43 %) |
| 9. | Veronika Adámková | 9. náhradník | — ↓1 | 98 (5.2 %) |
| 10. | Roman Šolc | 1. náhradník | — ↑8 | 151 (8.01 %) |
| 11. | Pavel Bujnoch | 10. náhradník | — | 117 (6.21 %) |
| 12. | Radim Glogar | 11. náhradník | — | 87 (4.61 %) |
| 13. | Ivo Šajer | 12. náhradník | — | 96 (5.09 %) |
| 14. | Zdeněk Šindel | 13. náhradník | — | 86 (4.56 %) |
| 15. | Daniela Kovářová | 14. náhradník | — | 93 (4.93 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 0 mandátů · 11 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jana Suderová | Nezvolen(a) | — | 207 (14.93 %) |
| 2. | Pavla Weberová | Nezvolen(a) | — | 135 (9.74 %) |
| 3. | Ervín Ham | Nezvolen(a) | — | 154 (11.11 %) |
| 4. | Jan Haupt | Nezvolen(a) | — | 113 (8.15 %) |
| 5. | Tomáš Weber | Nezvolen(a) | — | 119 (8.58 %) |
| 6. | Miroslav Kopl | Nezvolen(a) | — | 101 (7.28 %) |
| 7. | Jiří Riedl | Nezvolen(a) | — | 121 (8.73 %) |
| 8. | Marie Šafrová | Nezvolen(a) | — | 108 (7.79 %) |
| 9. | Pavel Kačur | Nezvolen(a) | — | 103 (7.43 %) |
| 10. | Božena Silberová | Nezvolen(a) | — | 109 (7.86 %) |
| 11. | Zdeněk Špalek | Nezvolen(a) | — | 116 (8.36 %) |
TOP 09 0 mandátů · 6 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Friedel | Nezvolen(a) | — | 143 (23.21 %) |
| 2. | Iva Jasinská | Nezvolen(a) | — | 111 (18.01 %) |
| 3. | Lukáš Hradil | Nezvolen(a) | — | 87 (14.12 %) |
| 4. | Richard Šipka | Nezvolen(a) | — | 116 (18.83 %) |
| 5. | Petr Lukačik | Nezvolen(a) | — | 76 (12.33 %) |
| 6. | Jana Ulmannová | Nezvolen(a) | — | 83 (13.47 %) |