Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb obvodu Mariánské Hory a Hulváky
10. 10. 2014
Hlasovalo 3 421 z 9 938 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 11 listin
15 mandátů · 8 zvolených listin
15 mandátů · 8 zvolených listin
NEZÁVISLÍ 6 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Liana Janáčková | Zvolen(a) | 1. | 1 160 (8.39 %) |
| 2. | Patrik Hujdus | Zvolen(a) | 2. | 1 006 (7.27 %) |
| 3. | Pavla Uhrová | Zvolen(a) | 3. | 967 (6.99 %) |
| 4. | Robert Jezerský | Zvolen(a) | 4. | 958 (6.93 %) |
| 5. | Eva Klapetková | Zvolen(a) | 5. | 912 (6.59 %) |
| 6. | Libor Šrámek | Zvolen(a) | 6. | 922 (6.67 %) |
| 7. | Radek Martiník | 1. náhradník | — | 912 (6.59 %) |
| 8. | Ivana Chudobová | 2. náhradník | — | 912 (6.59 %) |
| 9. | Petr Zajac | 3. náhradník | — | 890 (6.43 %) |
| 10. | Lukáš Roják | 4. náhradník | — | 884 (6.39 %) |
| 11. | Šárka Bečáková | 5. náhradník | — | 890 (6.43 %) |
| 12. | Michal Zoubek | 6. náhradník | — | 876 (6.33 %) |
| 13. | Kateřina Macečková | 7. náhradník | — | 866 (6.26 %) |
| 14. | Jaroslav Nosräti | 8. náhradník | — | 859 (6.21 %) |
| 15. | Dana Masárová | 9. náhradník | — | 809 (5.85 %) |
ANO 2011 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ivo Furmančík | Zvolen(a) | 1. | 498 (8.14 %) |
| 2. | Josef Videcký | Zvolen(a) | 2. | 479 (7.83 %) |
| 3. | Rostislav Slušný | 1. náhradník | — | 431 (7.04 %) |
| 4. | Ondřej Košárek | 2. náhradník | — | 435 (7.11 %) |
| 5. | Aleš Vontor | 3. náhradník | — | 417 (6.82 %) |
| 6. | Michal Rajnošek | 4. náhradník | — | 406 (6.64 %) |
| 7. | Martina Slušná | 5. náhradník | — | 422 (6.9 %) |
| 8. | Daniel Glac | 6. náhradník | — | 400 (6.54 %) |
| 9. | Tomáš Vlček | 7. náhradník | — | 392 (6.41 %) |
| 10. | Šárka Kuklová | 8. náhradník | — | 389 (6.36 %) |
| 11. | Silvie Dobiášová | 9. náhradník | — | 384 (6.28 %) |
| 12. | Jozef Kubinec | 10. náhradník | — | 375 (6.13 %) |
| 13. | Jindřich Tylek | 11. náhradník | — | 368 (6.01 %) |
| 14. | Kateřina Tarabová | 12. náhradník | — | 366 (5.98 %) |
| 15. | Adéla Furmančíková | 13. náhradník | — | 352 (5.75 %) |
Ostravské fórum 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Luzar | Zvolen(a) | 1. | 404 (7.71 %) |
| 2. | Tomáš Sucharda | Zvolen(a) | 2. | 392 (7.48 %) |
| 3. | Ivo Večeřa | 1. náhradník | — | 369 (7.04 %) |
| 4. | Václav Tvarůžka | 2. náhradník | — | 345 (6.59 %) |
| 5. | Richard Váňa | 3. náhradník | — | 370 (7.06 %) |
| 6. | Dagmar Smejkalová | 4. náhradník | — | 361 (6.89 %) |
| 7. | Ludmila Halecká | 5. náhradník | — | 337 (6.43 %) |
| 8. | Oldřich Sucharda | 6. náhradník | — | 352 (6.72 %) |
| 9. | Šárka Žídková | 7. náhradník | — | 343 (6.55 %) |
| 10. | Jiří Šlachta | 8. náhradník | — | 340 (6.49 %) |
| 11. | Miluše Kalabusová | 9. náhradník | — | 329 (6.28 %) |
| 12. | Miroslava Košárková | 10. náhradník | — | 341 (6.51 %) |
| 13. | Luboš Németh | 11. náhradník | — | 323 (6.17 %) |
| 14. | Andrea Šmigová | 12. náhradník | — | 319 (6.09 %) |
| 15. | Ladislav Nadažy | 13. náhradník | — | 310 (5.92 %) |
Česká strana sociálně demokratická 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeňka Nohelová | Zvolen(a) | 1. | 367 (8.11 %) |
| 2. | Roman Konečný | 1. náhradník | — | 336 (7.43 %) |
| 3. | Andrea Čižmárová | 3. náhradník | — ↓1 | 333 (7.36 %) |
| 4. | Jiří Červený | 2. náhradník | — ↑1 | 335 (7.4 %) |
| 5. | Markéta Hrdinová | 4. náhradník | — | 311 (6.87 %) |
| 6. | Marie Stráníková | 5. náhradník | — | 314 (6.94 %) |
| 7. | Lumír Slovák | 6. náhradník | — | 306 (6.76 %) |
| 8. | Vladislav Schrom | 7. náhradník | — | 296 (6.54 %) |
| 9. | Dareios Nosreti | 8. náhradník | — | 310 (6.85 %) |
| 10. | Petra Kolinke | 9. náhradník | — | 291 (6.43 %) |
| 11. | Rudolf Vybíral | 10. náhradník | — | 283 (6.25 %) |
| 12. | Marcela Stachovcová | 11. náhradník | — | 281 (6.21 %) |
| 13. | Renata Červená | 12. náhradník | — | 273 (6.03 %) |
| 14. | Věra Suchardová | 13. náhradník | — | 256 (5.66 %) |
| 15. | Daniel Bejoch | 14. náhradník | — | 230 (5.08 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Boháč | Zvolen(a) | 1. | 413 (9.19 %) |
| 2. | Yveta Sekeráková | 1. náhradník | — | 333 (7.41 %) |
| 3. | Martin Baginský | 2. náhradník | — | 315 (7.01 %) |
| 4. | Luděk Kokeš | 3. náhradník | — | 317 (7.05 %) |
| 5. | Jan Čumpelík | 4. náhradník | — | 299 (6.65 %) |
| 6. | Jiří Tomešek | 5. náhradník | — | 296 (6.58 %) |
| 7. | Jiří Fridrich | 6. náhradník | — | 297 (6.61 %) |
| 8. | Pavel Ascher | 7. náhradník | — | 285 (6.34 %) |
| 9. | Ondřej Lukáš | 8. náhradník | — | 290 (6.45 %) |
| 10. | Lenka Vávrová | 9. náhradník | — | 285 (6.34 %) |
| 11. | Tereza Lukášová | 10. náhradník | — | 287 (6.38 %) |
| 12. | Milan Šmíd | 11. náhradník | — | 278 (6.18 %) |
| 13. | Lucie Krihová | 12. náhradník | — | 279 (6.21 %) |
| 14. | Ludmila Geroltová | 13. náhradník | — | 266 (5.92 %) |
| 15. | Alenka Chalánková | 14. náhradník | — | 252 (5.6 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová a nezávislí kandidáti 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jana Pagáčová | Zvolen(a) | 1. | 270 (7.98 %) |
| 2. | Pavel Uher | 2. náhradník | — ↓1 | 246 (7.27 %) |
| 3. | Věra Kolková | 3. náhradník | — ↓1 | 230 (6.8 %) |
| 4. | Aleš Eliáš | 4. náhradník | — ↓1 | 240 (7.09 %) |
| 5. | Barbora Korpasová | 1. náhradník | — ↑3 | 252 (7.45 %) |
| 6. | Pavel Rybka | 5. náhradník | — | 235 (6.94 %) |
| 7. | Jana Krajíčková | 6. náhradník | — | 222 (6.56 %) |
| 8. | Pavel Blahut | 7. náhradník | — | 217 (6.41 %) |
| 9. | Anežka Klosová | 8. náhradník | — | 215 (6.35 %) |
| 10. | Ladislav Bárta | 9. náhradník | — | 212 (6.26 %) |
| 11. | Jan Breník | 10. náhradník | — | 220 (6.5 %) |
| 12. | Václav Čížek | 11. náhradník | — | 208 (6.15 %) |
| 13. | Martina Struminská | 12. náhradník | — | 213 (6.29 %) |
| 14. | Ludmila Kainarová | 13. náhradník | — | 207 (6.12 %) |
| 15. | Zdenka Besedičová | 14. náhradník | — | 195 (5.76 %) |
Ostravak 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Vladimír Řezáč | Zvolen(a) | 1. | 267 (8.44 %) |
| 2. | Jan Nevola | 1. náhradník | — | 253 (7.99 %) |
| 3. | Martin Balcar | 2. náhradník | — | 226 (7.14 %) |
| 4. | Růžena Pavelková | 3. náhradník | — | 225 (7.11 %) |
| 5. | Leona Balcarová | 4. náhradník | — | 212 (6.7 %) |
| 6. | Přemysl Přichystal | 5. náhradník | — | 211 (6.67 %) |
| 7. | Tomáš Pěčonka | 6. náhradník | — | 206 (6.51 %) |
| 8. | Martina Sítková | 7. náhradník | — | 223 (7.05 %) |
| 9. | Marta Poledníková | 8. náhradník | — | 204 (6.44 %) |
| 10. | Jan Kudělka | 9. náhradník | — | 210 (6.63 %) |
| 11. | Patrik Richter | 10. náhradník | — | 197 (6.22 %) |
| 12. | Jan Gulaši | 11. náhradník | — | 195 (6.16 %) |
| 13. | Kamila Florčíková | 12. náhradník | — | 192 (6.07 %) |
| 14. | Ladislav Kolouch | 13. náhradník | — | 175 (5.53 %) |
| 15. | Lenka Lysáková | 14. náhradník | — | 167 (5.27 %) |
Občanská demokratická strana 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Radomír Michniak | Zvolen(a) | 1. | 254 (9.21 %) |
| 2. | Kamil Taube | 1. náhradník | — | 211 (7.65 %) |
| 3. | Jana Secová | 2. náhradník | — | 191 (6.93 %) |
| 4. | David Kenkuš | 3. náhradník | — | 186 (6.75 %) |
| 5. | Jiří Fraš | 4. náhradník | — | 178 (6.46 %) |
| 6. | Oľga Richterová | 5. náhradník | — | 179 (6.49 %) |
| 7. | Šárka Moravcová | 6. náhradník | — | 183 (6.64 %) |
| 8. | Barbora Honeiserová | 7. náhradník | — | 180 (6.53 %) |
| 9. | Miloš Baričák | 8. náhradník | — | 173 (6.27 %) |
| 10. | Stanislav Tichý | 9. náhradník | — | 172 (6.24 %) |
| 11. | Jiří Toloch | 10. náhradník | — | 175 (6.35 %) |
| 12. | Petr Sumara | 11. náhradník | — | 175 (6.35 %) |
| 13. | Ervín Richter | 12. náhradník | — | 170 (6.17 %) |
| 14. | Hana Taubeová | 13. náhradník | — | 169 (6.13 %) |
| 15. | Vlasta Frašová | 14. náhradník | — | 159 (5.77 %) |
Romská demokratická strana 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Pecha | Nezvolen(a) | — | 82 (7.6 %) |
| 2. | Antonín Baláž | Nezvolen(a) | — | 75 (6.95 %) |
| 3. | Miroslav Holub | Nezvolen(a) | — | 72 (6.67 %) |
| 4. | Jaroslav Horváth | Nezvolen(a) | — | 71 (6.58 %) |
| 5. | Ivo Kaňok | Nezvolen(a) | — | 70 (6.49 %) |
| 6. | Štefan Rac | Nezvolen(a) | — | 70 (6.49 %) |
| 7. | Petr Horvát | Nezvolen(a) | — | 69 (6.4 %) |
| 8. | Julie Balážová | Nezvolen(a) | — | 72 (6.67 %) |
| 9. | Lucie Kandráčová | Nezvolen(a) | — | 71 (6.58 %) |
| 10. | Patrik Baláž | Nezvolen(a) | — | 72 (6.67 %) |
| 11. | Štefan Pecha | Nezvolen(a) | — | 71 (6.58 %) |
| 12. | Zdenek Pecha | Nezvolen(a) | — | 72 (6.67 %) |
| 13. | Patrik Szarkezi | Nezvolen(a) | — | 70 (6.49 %) |
| 14. | Miroslav Koňak | Nezvolen(a) | — | 70 (6.49 %) |
| 15. | Vladimir Rajs | Nezvolen(a) | — | 71 (6.58 %) |
TOP 09 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Michal Zaydlar | Nezvolen(a) | — | 66 (8.13 %) |
| 2. | Matěj Misař | Nezvolen(a) | — | 58 (7.15 %) |
| 3. | Radovan Váňa | Nezvolen(a) | — | 56 (6.9 %) |
| 4. | Rostislav Cigánek | Nezvolen(a) | — | 57 (7.02 %) |
| 5. | Pavel Křemenský | Nezvolen(a) | — | 60 (7.39 %) |
| 6. | Pavel Kubeš | Nezvolen(a) | — | 59 (7.27 %) |
| 7. | Tomáš Wilkonský | Nezvolen(a) | — | 51 (6.28 %) |
| 8. | Zdeněk Jaňovka | Nezvolen(a) | — | 52 (6.41 %) |
| 9. | Pavel Přibyl | Nezvolen(a) | — | 50 (6.16 %) |
| 10. | Jakub Milis | Nezvolen(a) | — | 50 (6.16 %) |
| 11. | Barbora Misařová | Nezvolen(a) | — | 51 (6.28 %) |
| 12. | Roman Wilkonský | Nezvolen(a) | — | 50 (6.16 %) |
| 13. | Petr Huszár | Nezvolen(a) | — | 49 (6.04 %) |
| 14. | Adam Tesárek | Nezvolen(a) | — | 53 (6.53 %) |
| 15. | Margita Wilkonská | Nezvolen(a) | — | 49 (6.04 %) |
Dělnická strana sociální spravedlnosti 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Kuřec | Nezvolen(a) | — | 49 (8.12 %) |
| 2. | Jaromír Holek | Nezvolen(a) | — | 47 (7.79 %) |
| 3. | Hynek Stibůrek | Nezvolen(a) | — | 45 (7.46 %) |
| 4. | Šárka Solařová | Nezvolen(a) | — | 44 (7.29 %) |
| 5. | Monika Spasiuková | Nezvolen(a) | — | 47 (7.79 %) |
| 6. | Eliška Němcová | Nezvolen(a) | — | 40 (6.63 %) |
| 7. | Dan Bartusek | Nezvolen(a) | — | 39 (6.46 %) |
| 8. | Patrik Grešák | Nezvolen(a) | — | 45 (7.46 %) |
| 9. | Ján Mikoláš | Nezvolen(a) | — | 38 (6.3 %) |
| 10. | Vladislav Horák | Nezvolen(a) | — | 40 (6.63 %) |
| 11. | Antonín Syrový | Nezvolen(a) | — | 36 (5.97 %) |
| 12. | Karel Rajdl | Nezvolen(a) | — | 35 (5.8 %) |
| 13. | Pavel Vítů | Nezvolen(a) | — | 33 (5.47 %) |
| 14. | Jaroslav Szneider | Nezvolen(a) | — | 34 (5.63 %) |
| 15. | Radim Martiňák | Nezvolen(a) | — | 31 (5.14 %) |