Volební období 2010 – 2014
Výsledky komunálních voleb městské části Brno-Tuřany
15. 10. 2010
Hlasovalo 2 112 z 4 126 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 8 listin
17 mandátů · 7 zvolených listin
17 mandátů · 7 zvolených listin
Občanská demokratická strana 5 mandátů · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Dorazil | Zvolen(a) | 1. | 663 (7.05 %) |
| 2. | Vlasta Hrdlíková | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 635 (6.75 %) |
| 3. | Miroslav Tesař | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 581 (6.17 %) |
| 4. | Eva Švehlová | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 563 (5.98 %) |
| 5. | Zdeněk Svoboda | 1. náhradník | — ↓1 | 545 (5.79 %) |
| 6. | Zdeňka Jandová | 2. náhradník | — ↓1 | 565 (6 %) |
| 7. | Pavel Bárta | 3. náhradník | — ↓1 | 590 (6.27 %) |
| 8. | Jitka Aulehlová | 4. náhradník | — ↓1 | 522 (5.55 %) |
| 9. | Jan Šnajdr | 5. náhradník | — ↓1 | 563 (5.98 %) |
| 10. | Drahomíra Doležalová | 6. náhradník | — ↓1 | 495 (5.26 %) |
| 11. | Jan Lang | 7. náhradník | — ↓1 | 532 (5.65 %) |
| 12. | Ivana Kolečková | 8. náhradník | — ↓1 | 585 (6.22 %) |
| 13. | Antonín Tůma | Zvolen(a) | 2. ↑11 | 636 (6.76 %) |
| 14. | Rudolf Rusler | 9. náhradník | — | 533 (5.66 %) |
| 15. | Jiří Taševský | 10. náhradník | — | 495 (5.26 %) |
| 16. | Luděk Kroča | 11. náhradník | — | 461 (4.9 %) |
| 17. | Martin Zálešák | 12. náhradník | — | 438 (4.65 %) |
"Sdružení nestraníků" 3 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lucie Žáková | 1. náhradník | — ↓3 | 318 (6.23 %) |
| 2. | Tomáš Kopecký | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 386 (7.57 %) |
| 3. | Vladimír Mužík | 2. náhradník | — ↓2 | 319 (6.25 %) |
| 4. | Miloslav Blažek | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 331 (6.49 %) |
| 5. | Jan Havlík | 3. náhradník | — ↓1 | 307 (6.02 %) |
| 6. | Michal Krátký | Zvolen(a) | 2. ↑4 | 368 (7.21 %) |
| 7. | Jiří Jahoda | 4. náhradník | — | 308 (6.04 %) |
| 8. | Ladislav Špondr | 5. náhradník | — | 293 (5.74 %) |
| 9. | Jiří Kopic | 6. náhradník | — | 289 (5.67 %) |
| 10. | Zdeňka Musilová | 7. náhradník | — | 322 (6.31 %) |
| 11. | František Harašta | 8. náhradník | — | 298 (5.84 %) |
| 12. | Michal Horák | 9. náhradník | — | 252 (4.94 %) |
| 13. | Daniel Havlík | 10. náhradník | — | 235 (4.61 %) |
| 14. | Rostislav Kolář | 11. náhradník | — | 247 (4.84 %) |
| 15. | Martin Chvátal | 12. náhradník | — | 261 (5.12 %) |
| 16. | Jan Petrás | 13. náhradník | — | 285 (5.59 %) |
| 17. | Jana Podborská | 14. náhradník | — | 278 (5.45 %) |
Česká strana sociálně demokratická 3 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Aleš Jakubec | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 329 (6.49 %) |
| 2. | Petr Foltýn | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 313 (6.17 %) |
| 3. | Lubomír Dvořák | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 333 (6.57 %) |
| 4. | Libor Dynák | 1. náhradník | — | 325 (6.41 %) |
| 5. | Monika Fišerová | 2. náhradník | — | 295 (5.82 %) |
| 6. | David Žák | 3. náhradník | — | 303 (5.98 %) |
| 7. | Petr Harašta | 4. náhradník | — | 314 (6.19 %) |
| 8. | Filip Krejčí | 5. náhradník | — | 301 (5.94 %) |
| 9. | Silvie Bezrouková | 6. náhradník | — | 296 (5.84 %) |
| 10. | Jiřina Ondrová | 7. náhradník | — | 283 (5.58 %) |
| 11. | Veronika Poláková | 8. náhradník | — | 286 (5.64 %) |
| 12. | Libor Frýz | 9. náhradník | — | 286 (5.64 %) |
| 13. | Miroslav Mrázek | 10. náhradník | — | 282 (5.56 %) |
| 14. | Libor Pečinka | 11. náhradník | — | 285 (5.62 %) |
| 15. | Jiří Pecák | 12. náhradník | — | 304 (6 %) |
| 16. | Radomír Böhm | 13. náhradník | — | 266 (5.25 %) |
| 17. | Jiří Polák | 14. náhradník | — | 265 (5.23 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 2 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Tomáš Dvořáček | Zvolen(a) | 1. | 355 (9.24 %) |
| 2. | Zdeněk Grubl | 1. náhradník | — ↓1 | 253 (6.59 %) |
| 3. | Marie Havlátová | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 256 (6.67 %) |
| 4. | Jan Zigmund | 3. náhradník | — ↓1 | 239 (6.22 %) |
| 5. | Martin Boleček | 4. náhradník | — ↓1 | 230 (5.99 %) |
| 6. | Hana Bartoníková | 5. náhradník | — ↓1 | 241 (6.27 %) |
| 7. | Jiří Krejčí | 2. náhradník | — ↑3 | 253 (6.59 %) |
| 8. | František Stehlík | 6. náhradník | — | 215 (5.6 %) |
| 9. | Sylvie Drásalová | 7. náhradník | — | 204 (5.31 %) |
| 10. | Vít Javora | 8. náhradník | — | 205 (5.34 %) |
| 11. | Marika Zigmundová | 9. náhradník | — | 234 (6.09 %) |
| 12. | Pavel Kudláček | 10. náhradník | — | 196 (5.1 %) |
| 13. | Libuše Aujeská | 11. náhradník | — | 188 (4.89 %) |
| 14. | Tomáš Jambor | 12. náhradník | — | 202 (5.26 %) |
| 15. | Petr Bárta | 13. náhradník | — | 201 (5.23 %) |
| 16. | Pavel Bečička | 14. náhradník | — | 185 (4.82 %) |
| 17. | Eva Dokoupilová | 15. náhradník | — | 181 (4.71 %) |
TOP 09 2 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Magda Driáková | 2. náhradník | — ↓3 | 232 (6.33 %) |
| 2. | Martin Beneš | 3. náhradník | — ↓3 | 225 (6.14 %) |
| 3. | Veronika Drásalová | 4. náhradník | — ↓3 | 218 (5.95 %) |
| 4. | Sylva Kostková | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 283 (7.73 %) |
| 5. | Ludmila Benešová | 5. náhradník | — ↓2 | 194 (5.3 %) |
| 6. | Markéta Bláhová | Zvolen(a) | 1. ↑5 | 305 (8.33 %) |
| 7. | Vladimír Valtr | 6. náhradník | — ↓1 | 202 (5.51 %) |
| 8. | Ondřej Baláš | 7. náhradník | — ↓1 | 205 (5.6 %) |
| 9. | Bořivoj Ševčík | 8. náhradník | — ↓1 | 215 (5.87 %) |
| 10. | Lada Hrazdirová | 9. náhradník | — ↓1 | 188 (5.13 %) |
| 11. | Petr Svoboda | 10. náhradník | — ↓1 | 201 (5.49 %) |
| 12. | Pavel Šnajdr | 1. náhradník | — ↑9 | 246 (6.72 %) |
| 13. | Roman Skoupil | 11. náhradník | — | 195 (5.32 %) |
| 14. | Jakub Zálešák | 12. náhradník | — | 174 (4.75 %) |
| 15. | Sylvie Bartošková | 13. náhradník | — | 168 (4.59 %) |
| 16. | Milan Bláha | 14. náhradník | — | 220 (6.01 %) |
| 17. | Lucie Kostková | 15. náhradník | — | 189 (5.16 %) |
Pro Tuřany 1 mandát · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Oprchal | Zvolen(a) | 1. | 201 (9.32 %) |
| 2. | Michal Meluzín | 2. náhradník | — ↓1 | 166 (7.69 %) |
| 3. | Roman Pfefr | 5. náhradník | — ↓3 | 129 (5.98 %) |
| 4. | Luděk Kovář | 6. náhradník | — ↓3 | 132 (6.12 %) |
| 5. | Petr Tvarůžek | 3. náhradník | — ↑1 | 147 (6.81 %) |
| 6. | Tomáš Kusala | 7. náhradník | — ↓2 | 128 (5.93 %) |
| 7. | Tomáš Oprchal | 8. náhradník | — ↓2 | 114 (5.28 %) |
| 8. | Jiří Hrbáček | 9. náhradník | — ↓2 | 106 (4.91 %) |
| 9. | Jiří Taševský | 10. náhradník | — ↓2 | 123 (5.7 %) |
| 10. | Pavel Taševský | 11. náhradník | — ↓2 | 116 (5.38 %) |
| 11. | Soňa Švihálková | 12. náhradník | — ↓2 | 97 (4.49 %) |
| 12. | Petra Wrbková | 13. náhradník | — ↓2 | 102 (4.73 %) |
| 13. | Pavel Štíbal | 14. náhradník | — ↓2 | 93 (4.31 %) |
| 14. | Jana Zahradníčková | 1. náhradník | — ↑12 | 178 (8.25 %) |
| 15. | Hana Meluzínová | 4. náhradník | — ↑10 | 146 (6.77 %) |
| 16. | František Novák | 15. náhradník | — | 84 (3.89 %) |
| 17. | Karel Pipa | 16. náhradník | — | 94 (4.35 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 1 mandát · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Panáček | Zvolen(a) | 1. | 193 (9.48 %) |
| 2. | Helena Hrubešová | 3. náhradník | — ↓2 | 117 (5.75 %) |
| 3. | Zdeněk Wagner | 4. náhradník | — ↓2 | 116 (5.7 %) |
| 4. | Miroslav Vladík | 1. náhradník | — ↑2 | 134 (6.58 %) |
| 5. | Eva Wiedersheimová | 5. náhradník | — ↓1 | 119 (5.85 %) |
| 6. | Zdeněk Kříž | 6. náhradník | — ↓1 | 119 (5.85 %) |
| 7. | Miroslava Štepková | 7. náhradník | — ↓1 | 120 (5.89 %) |
| 8. | Yvona Pokorná | 8. náhradník | — ↓1 | 110 (5.4 %) |
| 9. | Zdeňka Dosedělová | 9. náhradník | — ↓1 | 117 (5.75 %) |
| 10. | Alexandra Pernesová | 2. náhradník | — ↑7 | 132 (6.48 %) |
| 11. | Jiří Hrubeš | 10. náhradník | — | 113 (5.55 %) |
| 12. | Marie Šmerdová | 11. náhradník | — | 111 (5.45 %) |
| 13. | Jaroslav Čech | 12. náhradník | — | 119 (5.85 %) |
| 14. | František Daněk | 13. náhradník | — | 108 (5.3 %) |
| 15. | Leo Lerch | 14. náhradník | — | 104 (5.11 %) |
| 16. | Karla Vodová | 15. náhradník | — | 101 (4.96 %) |
| 17. | Jan Šmíd | 16. náhradník | — | 101 (4.96 %) |
Zelená pro Tuřany, Brněnské Ivanovice, Holásky a Dvorska 0 mandátů · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Vašíček | Nezvolen(a) | — | 152 (10.68 %) |
| 2. | Jiří Kaisler | Nezvolen(a) | — | 98 (6.89 %) |
| 3. | Lenka Hersheyová | Nezvolen(a) | — | 105 (7.38 %) |
| 4. | Jiří Kirchner | Nezvolen(a) | — | 97 (6.82 %) |
| 5. | Hana Kašpaříková | Nezvolen(a) | — | 87 (6.11 %) |
| 6. | Rostislav Niederle | Nezvolen(a) | — | 122 (8.57 %) |
| 7. | Jitka Hradská | Nezvolen(a) | — | 67 (4.71 %) |
| 8. | Michal Frána | Nezvolen(a) | — | 77 (5.41 %) |
| 9. | Petra Friedrichová | Nezvolen(a) | — | 81 (5.69 %) |
| 10. | Tereza Pallová | Nezvolen(a) | — | 74 (5.2 %) |
| 11. | Stanislav Štikarovský | Nezvolen(a) | — | 67 (4.71 %) |
| 12. | Ivana Dvořáková | Nezvolen(a) | — | 72 (5.06 %) |
| 13. | Rudolf Czanderle | Nezvolen(a) | — | 63 (4.43 %) |
| 14. | Radomíra Pallová | Nezvolen(a) | — | 76 (5.34 %) |
| 15. | Pavel Kellner | Nezvolen(a) | — | 65 (4.57 %) |
| 16. | Ladislav Krásenský | Nezvolen(a) | — | 58 (4.07 %) |
| 17. | Miroslav Šlimar | Nezvolen(a) | — | 61 (4.28 %) |