Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb městské části Brno-Medlánky
05. 10. 2018
Hlasovalo 2 158 z 4 003 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 7 listin
15 mandátů · 4 zvolené listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
Občané pro Medlánky 10 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Michal Marek | Zvolen(a) | 1. | 1 193 (7.11 %) |
| 2. | Kateřina Žůrková | Zvolen(a) | 2. | 1 165 (6.94 %) |
| 3. | Zdeňka Brabcová | Zvolen(a) | 3. | 1 163 (6.93 %) |
| 4. | Martin Mohapl | Zvolen(a) | 4. | 1 150 (6.85 %) |
| 5. | Vladimíra Vespalcová | Zvolen(a) | 5. | 1 157 (6.9 %) |
| 6. | Kateřina Bukovjanová | Zvolen(a) | 6. | 1 139 (6.79 %) |
| 7. | Tomáš Richter | Zvolen(a) | 7. | 1 153 (6.87 %) |
| 8. | Tomáš Lhotský | Zvolen(a) | 8. | 1 110 (6.61 %) |
| 9. | Blanka Teplanová | Zvolen(a) | 9. | 1 109 (6.61 %) |
| 10. | Petr Tříska | Zvolen(a) | 10. | 1 103 (6.57 %) |
| 11. | Klára Drápalová | 1. náhradník | — | 1 114 (6.64 %) |
| 12. | Elena Stávková | 2. náhradník | — | 1 080 (6.44 %) |
| 13. | Josef Ptáček | 3. náhradník | — | 1 058 (6.3 %) |
| 14. | Kateřina Richterová | 4. náhradník | — | 1 054 (6.28 %) |
| 15. | Jana Dannhoferová | 5. náhradník | — | 1 020 (6.08 %) |
Zelené Medlánky - Sdružení nezávislých kandidátů 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Hana Pumprlová | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 329 (7.75 %) |
| 2. | Marek Menšík | 1. náhradník | — ↓1 | 311 (7.32 %) |
| 3. | Libor Fuka | 2. náhradník | — ↓1 | 304 (7.16 %) |
| 4. | Michal Zeman | 3. náhradník | — ↓1 | 295 (6.95 %) |
| 5. | Ludmila Podracká | Zvolen(a) | 1. ↑4 | 339 (7.98 %) |
| 6. | Aleš Holík | 4. náhradník | — | 281 (6.62 %) |
| 7. | Vítězslav Karásek | 5. náhradník | — | 292 (6.88 %) |
| 8. | Ludmila Dufková | 6. náhradník | — | 283 (6.66 %) |
| 9. | Vlastimil Peška | 7. náhradník | — | 274 (6.45 %) |
| 10. | Ladislav Žuja | 8. náhradník | — | 272 (6.41 %) |
| 11. | Juraj Musil | 9. náhradník | — | 263 (6.19 %) |
| 12. | Marek Pilát | 10. náhradník | — | 257 (6.05 %) |
| 13. | Eva Harwotová | 11. náhradník | — | 250 (5.89 %) |
| 14. | Jana Klaclová | 12. náhradník | — | 249 (5.86 %) |
| 15. | Irena Krylová | 13. náhradník | — | 244 (5.75 %) |
Občanská demokratická strana 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Stanislav Krčmař | Zvolen(a) | 1. | 270 (7.83 %) |
| 2. | Michele Dorée | Zvolen(a) | 2. | 251 (7.28 %) |
| 3. | Tomáš Krčmař | 1. náhradník | — | 246 (7.14 %) |
| 4. | Eva Baráková | 2. náhradník | — | 245 (7.11 %) |
| 5. | Antonín Novák | 3. náhradník | — | 227 (6.59 %) |
| 6. | Petr Bartl | 4. náhradník | — | 229 (6.64 %) |
| 7. | František Filípek | 5. náhradník | — | 236 (6.85 %) |
| 8. | Petra Filipová | 6. náhradník | — | 225 (6.53 %) |
| 9. | Milan Huml | 7. náhradník | — | 223 (6.47 %) |
| 10. | Miroslav Filip | 8. náhradník | — | 215 (6.24 %) |
| 11. | Jiří Hudec | 9. náhradník | — | 227 (6.59 %) |
| 12. | Jiří Strádal | 10. náhradník | — | 219 (6.35 %) |
| 13. | Michal Pernica | 11. náhradník | — | 218 (6.32 %) |
| 14. | Josef Krula | 12. náhradník | — | 209 (6.06 %) |
| 15. | Karel Heřman | 13. náhradník | — | 204 (5.92 %) |
KDU-ČSL 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Augustin Dobeš | Zvolen(a) | 1. | 251 (10.83 %) |
| 2. | Petr Hladík | 1. náhradník | — | 177 (7.64 %) |
| 3. | Jan Caha | 2. náhradník | — | 169 (7.29 %) |
| 4. | Vít Marša | 3. náhradník | — | 154 (6.64 %) |
| 5. | Martina Brandstetterová | 4. náhradník | — | 165 (7.12 %) |
| 6. | Vilém Urbánek | 5. náhradník | — | 148 (6.39 %) |
| 7. | Magdalena Černá | 6. náhradník | — | 142 (6.13 %) |
| 8. | Josef Šikula | 7. náhradník | — | 157 (6.77 %) |
| 9. | Tomáš Zelenka | 8. náhradník | — | 145 (6.26 %) |
| 10. | Barbora Neveselá | 9. náhradník | — | 143 (6.17 %) |
| 11. | Pavel Vedra | 10. náhradník | — | 151 (6.51 %) |
| 12. | Anna Kasanová | 11. náhradník | — | 127 (5.48 %) |
| 13. | Tomáš Veleman | 12. náhradník | — | 126 (5.44 %) |
| 14. | Radovan Voříšek | 13. náhradník | — | 129 (5.56 %) |
| 15. | Marie Dobešová | 14. náhradník | — | 132 (5.69 %) |
Česká strana sociálně demokratická 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Radovan Čermák | Nezvolen(a) | — | 150 (9.43 %) |
| 2. | Ivan Melichar | Nezvolen(a) | — | 115 (7.23 %) |
| 3. | Filip Sehnal | Nezvolen(a) | — | 118 (7.42 %) |
| 4. | Martin Kvapil | Nezvolen(a) | — | 109 (6.85 %) |
| 5. | Miroslav Majer | Nezvolen(a) | — | 104 (6.54 %) |
| 6. | Pavel Franta | Nezvolen(a) | — | 99 (6.23 %) |
| 7. | Jiří Bobrovský | Nezvolen(a) | — | 113 (7.11 %) |
| 8. | Roman Kvapil | Nezvolen(a) | — | 111 (6.98 %) |
| 9. | Daniel Franta | Nezvolen(a) | — | 103 (6.48 %) |
| 10. | Jiří Ondra | Nezvolen(a) | — | 95 (5.97 %) |
| 11. | Jaroslav Souček | Nezvolen(a) | — | 102 (6.41 %) |
| 12. | Eva Melicharová | Nezvolen(a) | — | 96 (6.04 %) |
| 13. | Vladimir Pomjan | Nezvolen(a) | — | 95 (5.97 %) |
| 14. | Ljudmyla Nesen | Nezvolen(a) | — | 91 (5.72 %) |
| 15. | Eva Součková | Nezvolen(a) | — | 88 (5.53 %) |
"SLUŠNÍ LIDÉ A SOUKROMNÍCI" 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Dionýz Domik | Nezvolen(a) | — | 82 (7.57 %) |
| 2. | Zdeněk Hřebačka | Nezvolen(a) | — | 83 (7.66 %) |
| 3. | Ladislav Koláček | Nezvolen(a) | — | 72 (6.64 %) |
| 4. | Svatopluk Kunc | Nezvolen(a) | — | 73 (6.74 %) |
| 5. | Slavka Hřebačková | Nezvolen(a) | — | 73 (6.74 %) |
| 6. | Danuše Jelínková | Nezvolen(a) | — | 65 (6 %) |
| 7. | Josef Husár | Nezvolen(a) | — | 70 (6.46 %) |
| 8. | Milan Šimánek | Nezvolen(a) | — | 70 (6.46 %) |
| 9. | Pavel Kantor | Nezvolen(a) | — | 70 (6.46 %) |
| 10. | Michael Martínek | Nezvolen(a) | — | 72 (6.64 %) |
| 11. | Martin Cádrik | Nezvolen(a) | — | 68 (6.27 %) |
| 12. | Hana Domiková | Nezvolen(a) | — | 70 (6.46 %) |
| 13. | Eliška Němečková | Nezvolen(a) | — | 68 (6.27 %) |
| 14. | Lukáš Klimecký | Nezvolen(a) | — | 69 (6.37 %) |
| 15. | Michal Plesník | Nezvolen(a) | — | 78 (7.2 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Valach | Nezvolen(a) | — | 76 (7.69 %) |
| 2. | Martin Havel | Nezvolen(a) | — | 68 (6.88 %) |
| 3. | Lenka Stehlíková | Nezvolen(a) | — | 68 (6.88 %) |
| 4. | Zdeněk Zimola | Nezvolen(a) | — | 71 (7.18 %) |
| 5. | Július Bukaj | Nezvolen(a) | — | 68 (6.88 %) |
| 6. | Agneša Hanáková | Nezvolen(a) | — | 65 (6.57 %) |
| 7. | Zdeňka Grygarová | Nezvolen(a) | — | 69 (6.98 %) |
| 8. | Martin Kaláb | Nezvolen(a) | — | 67 (6.78 %) |
| 9. | Jarmila Danhelová | Nezvolen(a) | — | 65 (6.57 %) |
| 10. | Rostislav Hanák | Nezvolen(a) | — | 64 (6.47 %) |
| 11. | Jaroslav Stehno | Nezvolen(a) | — | 62 (6.27 %) |
| 12. | Jana Vostřelová | Nezvolen(a) | — | 63 (6.37 %) |
| 13. | Jindřiška Hastíková | Nezvolen(a) | — | 64 (6.47 %) |
| 14. | Blanka Brázdilová | Nezvolen(a) | — | 62 (6.27 %) |
| 15. | Zdeňka Kolbertová | Nezvolen(a) | — | 56 (5.66 %) |