Volební období 2014 – 2018
Výsledky komunálních voleb městské části Brno-Medlánky
10. 10. 2014
Hlasovalo 2 065 z 4 028 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 8 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Sdružení nezávislých kandidátů OBČANÉ PRO MEDLÁNKY 8 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Michal Marek | Zvolen(a) | 1. | 939 (7.43 %) |
| 2. | Kateřina Žůrková | Zvolen(a) | 2. | 895 (7.08 %) |
| 3. | Vladimíra Vespalcová | Zvolen(a) | 3. | 918 (7.26 %) |
| 4. | Martin Mohapl | Zvolen(a) | 4. | 904 (7.15 %) |
| 5. | Lucie Slavíková | Zvolen(a) | 5. | 874 (6.91 %) |
| 6. | Martin Teplan | Zvolen(a) | 6. | 850 (6.72 %) |
| 7. | Jiří Nezhyba | Zvolen(a) | 7. | 852 (6.74 %) |
| 8. | Zdeňka Brabcová | Zvolen(a) | 8. | 850 (6.72 %) |
| 9. | Kateřina Bukovjanová | 1. náhradník | — | 837 (6.62 %) |
| 10. | Klára Drápalová | 2. náhradník | — | 825 (6.52 %) |
| 11. | Šárka Nezhybová | 3. náhradník | — | 813 (6.43 %) |
| 12. | Josef Ptáček | 4. náhradník | — | 811 (6.41 %) |
| 13. | Jana Hušková | 5. náhradník | — | 781 (6.18 %) |
| 14. | Vendula Veselá | 6. náhradník | — | 766 (6.06 %) |
| 15. | Radek Horký | 7. náhradník | — | 722 (5.71 %) |
Zelené Medlánky 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ludmila Podracká | Zvolen(a) | 1. | 406 (9.18 %) |
| 2. | Hana Pumprlová | Zvolen(a) | 2. | 384 (8.68 %) |
| 3. | Aleš Holík | 1. náhradník | — ↓1 | 338 (7.64 %) |
| 4. | Libor Fuka | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 352 (7.96 %) |
| 5. | Ladislav Žuja | 2. náhradník | — | 338 (7.64 %) |
| 6. | Juraj Musil | 3. náhradník | — | 292 (6.6 %) |
| 7. | Marek Menšík | 4. náhradník | — | 308 (6.96 %) |
| 8. | Michal Zeman | 5. náhradník | — | 289 (6.53 %) |
| 9. | Vlastimil Peška | 6. náhradník | — | 308 (6.96 %) |
| 10. | Jana Podzemná | 7. náhradník | — | 304 (6.87 %) |
| 11. | Petr Vachút | Nezvolen(a) | — ↓4 | 0 |
| 12. | Jana Marková | 8. náhradník | — ↑1 | 288 (6.51 %) |
| 13. | Ludmila Dufková | 9. náhradník | — ↑1 | 291 (6.58 %) |
| 14. | Jana Klaclová | 10. náhradník | — ↑1 | 277 (6.26 %) |
| 15. | Irena Krylová | 11. náhradník | — ↑1 | 246 (5.56 %) |
Občanská demokratická strana 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Stanislav Krčmař | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 229 (8.05 %) |
| 2. | Alena Valentová | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 345 (12.13 %) |
| 3. | Eva Baráková | 1. náhradník | — | 216 (7.59 %) |
| 4. | Petr Matějka | 2. náhradník | — | 192 (6.75 %) |
| 5. | Vladimír Král | 3. náhradník | — | 176 (6.18 %) |
| 6. | František Filípek | 4. náhradník | — | 189 (6.64 %) |
| 7. | Petr Bartl | 5. náhradník | — | 179 (6.29 %) |
| 8. | Milan Huml | 6. náhradník | — | 169 (5.94 %) |
| 9. | Libor Šachl | 7. náhradník | — | 165 (5.8 %) |
| 10. | Michal Marciniszyn | 8. náhradník | — | 166 (5.83 %) |
| 11. | Miroslav Filip | 9. náhradník | — | 164 (5.76 %) |
| 12. | Jiří Hudec | 10. náhradník | — | 174 (6.11 %) |
| 13. | Radovan Mlaskač | 11. náhradník | — | 162 (5.69 %) |
| 14. | Marek Bubelíny | 12. náhradník | — | 162 (5.69 %) |
| 15. | Jozef Váně | 13. náhradník | — | 156 (5.48 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Augustin Dobeš | Zvolen(a) | 1. | 281 (11.38 %) |
| 2. | Jan Caha | 1. náhradník | — | 182 (7.37 %) |
| 3. | Vít Marša | 2. náhradník | — | 169 (6.84 %) |
| 4. | Martina Brandstetterová | 3. náhradník | — | 176 (7.12 %) |
| 5. | Petr Hladík | 4. náhradník | — | 171 (6.92 %) |
| 6. | Magdalena Černá | 5. náhradník | — | 147 (5.95 %) |
| 7. | Vilém Urbánek | 6. náhradník | — | 162 (6.56 %) |
| 8. | Jiří Bross | 7. náhradník | — | 147 (5.95 %) |
| 9. | Josef Šikula | 8. náhradník | — | 150 (6.07 %) |
| 10. | Markéta Zelenková | 9. náhradník | — | 154 (6.23 %) |
| 11. | Barbora Neveselá | 10. náhradník | — | 145 (5.87 %) |
| 12. | Pavel Vedra | 11. náhradník | — | 161 (6.52 %) |
| 13. | Martin Přehnal | 12. náhradník | — | 148 (5.99 %) |
| 14. | Tomáš Veleman | 13. náhradník | — | 139 (5.62 %) |
| 15. | Radovan Voříšek | 14. náhradník | — | 137 (5.54 %) |
Česká strana sociálně demokratická 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ivan Melichar | 1. náhradník | — ↓1 | 171 (7.6 %) |
| 2. | Radovan Čermák | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 203 (9.02 %) |
| 3. | Filip Sehnal | 2. náhradník | — | 160 (7.11 %) |
| 4. | Martin Kvapil | 3. náhradník | — | 156 (6.93 %) |
| 5. | Jasmin Makaš | 4. náhradník | — | 156 (6.93 %) |
| 6. | Pavel Franta | 5. náhradník | — | 153 (6.8 %) |
| 7. | Jiří Bobrovský | 6. náhradník | — | 154 (6.84 %) |
| 8. | Roman Kvapil | 7. náhradník | — | 149 (6.62 %) |
| 9. | Daniel Franta | 8. náhradník | — | 143 (6.35 %) |
| 10. | Iva Slaninová | 9. náhradník | — | 139 (6.17 %) |
| 11. | Jiří Ondra | 10. náhradník | — | 135 (6 %) |
| 12. | Eva Melicharová | 11. náhradník | — | 135 (6 %) |
| 13. | Sylvia Laurincová | 12. náhradník | — | 141 (6.26 %) |
| 14. | Martin Urbánek | 13. náhradník | — | 134 (5.95 %) |
| 15. | Eva Součková | 14. náhradník | — | 121 (5.37 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Valach | Nezvolen(a) | — | 75 (7.34 %) |
| 2. | Martin Havel | Nezvolen(a) | — | 70 (6.85 %) |
| 3. | Irena Kubíková | Nezvolen(a) | — | 70 (6.85 %) |
| 4. | Zdeňka Grygarová | Nezvolen(a) | — | 71 (6.95 %) |
| 5. | Zdeněk Zimola | Nezvolen(a) | — | 74 (7.24 %) |
| 6. | Simona Moravcová | Nezvolen(a) | — | 68 (6.66 %) |
| 7. | Jana Vostřelová | Nezvolen(a) | — | 69 (6.75 %) |
| 8. | Hana Kapustová | Nezvolen(a) | — | 69 (6.75 %) |
| 9. | Marie Buchačová | Nezvolen(a) | — | 69 (6.75 %) |
| 10. | Renata Kučerová Vysogladová | Nezvolen(a) | — | 69 (6.75 %) |
| 11. | Danuše Jelínková | Nezvolen(a) | — | 68 (6.66 %) |
| 12. | Máša Holubářová | Nezvolen(a) | — | 68 (6.66 %) |
| 13. | Zdeněk Kučera | Nezvolen(a) | — | 69 (6.75 %) |
| 14. | Jarmila Štefanková | Nezvolen(a) | — | 66 (6.46 %) |
| 15. | Monika Urbancová | Nezvolen(a) | — | 46 (4.5 %) |
Moravané 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | RADOMIL BEJČEK | Nezvolen(a) | — | 108 (10.74 %) |
| 2. | MARKÉTA HLAVÁČKOVÁ | Nezvolen(a) | — | 76 (7.56 %) |
| 3. | ZDENĚK HŘEBAČKA | Nezvolen(a) | — | 78 (7.76 %) |
| 4. | DAGMAR PAŘÍZKOVÁ | Nezvolen(a) | — | 72 (7.16 %) |
| 5. | ALICE VLČKOVÁ | Nezvolen(a) | — | 70 (6.96 %) |
| 6. | LIBOR ŽÁK | Nezvolen(a) | — | 75 (7.46 %) |
| 7. | IVANA ONDRUŠOVÁ | Nezvolen(a) | — | 67 (6.66 %) |
| 8. | JAN FUČÍK | Nezvolen(a) | — | 70 (6.96 %) |
| 9. | PAVEL GROŠOV | Nezvolen(a) | — | 68 (6.76 %) |
| 10. | DANA VLKOVÁ | Nezvolen(a) | — | 59 (5.87 %) |
| 11. | KVĚTOSLAVA MIFKOVÁ | Nezvolen(a) | — | 58 (5.77 %) |
| 12. | ANTONÍN NĚMEČEK | Nezvolen(a) | — | 51 (5.07 %) |
| 13. | PETR HORÁK | Nezvolen(a) | — | 54 (5.37 %) |
| 14. | ANTONÍN KNOTEK | Nezvolen(a) | — | 50 (4.97 %) |
| 15. | PAVEL VLK | Nezvolen(a) | — | 49 (4.87 %) |
TOP 09 0 mandátů · 9 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Marian Kršiak | Nezvolen(a) | — | 98 (14.6 %) |
| 2. | Michaela Jelínková | Nezvolen(a) | — | 75 (11.17 %) |
| 3. | Martin Hartman | Nezvolen(a) | — | 84 (12.51 %) |
| 4. | Petra Ostřížková | Nezvolen(a) | — | 78 (11.62 %) |
| 5. | Naděžda Kolevová | Nezvolen(a) | — | 66 (9.83 %) |
| 6. | David Jelínek | Nezvolen(a) | — | 78 (11.62 %) |
| 7. | Jiří Andrés | Nezvolen(a) | — | 66 (9.83 %) |
| 8. | Renata Jelínková | Nezvolen(a) | — | 63 (9.38 %) |
| 9. | Daniel Kršiak | Nezvolen(a) | — | 63 (9.38 %) |