Volební období 2010 – 2014
Výsledky komunálních voleb městské části Brno-Medlánky
15. 10. 2010
Hlasovalo 2 105 z 3 943 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Sdružení nezávislých kandidátů - Občané pro Medlánky 6 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Michal Marek | Zvolen(a) | 1. | 792 (7.69 %) |
| 2. | Vladimíra Vespalcová | Zvolen(a) | 2. | 756 (7.34 %) |
| 3. | Ladislav Žuja | Zvolen(a) | 3. | 714 (6.94 %) |
| 4. | Libor Fuka | Zvolen(a) | 4. | 731 (7.1 %) |
| 5. | Kateřina Žůrková | Zvolen(a) | 5. | 699 (6.79 %) |
| 6. | Martin Mohapl | Zvolen(a) | 6. | 726 (7.05 %) |
| 7. | Lucie Slavíková | 1. náhradník | — | 729 (7.08 %) |
| 8. | Marcel Kutálek | 2. náhradník | — | 685 (6.65 %) |
| 9. | Josef Ptáček | 3. náhradník | — | 658 (6.39 %) |
| 10. | Vlastimil Peška | 4. náhradník | — | 690 (6.7 %) |
| 11. | Magda Chmelařová | 5. náhradník | — | 688 (6.68 %) |
| 12. | Otto Růžička | 6. náhradník | — | 621 (6.03 %) |
| 13. | Hana Pumprlová | 7. náhradník | — | 647 (6.28 %) |
| 14. | Pavel Musil | 8. náhradník | — | 591 (5.74 %) |
| 15. | Vendula Veselá | 9. náhradník | — | 560 (5.44 %) |
Občanská demokratická strana 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Alena Valentová | Zvolen(a) | 1. | 648 (8.89 %) |
| 2. | Eva Baráková | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 532 (7.3 %) |
| 3. | Petr Matějka | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 550 (7.55 %) |
| 4. | Libor Šachl | Zvolen(a) | 4. | 486 (6.67 %) |
| 5. | Stanislav Krčmař | 1. náhradník | — | 487 (6.68 %) |
| 6. | František Filípek | 2. náhradník | — | 503 (6.9 %) |
| 7. | Petr Bartl | 3. náhradník | — | 466 (6.39 %) |
| 8. | Vladimír Král | 4. náhradník | — | 455 (6.24 %) |
| 9. | Milan Huml | 5. náhradník | — | 482 (6.61 %) |
| 10. | Miroslav Filip | 6. náhradník | — | 444 (6.09 %) |
| 11. | Eva Rozehnalová | 7. náhradník | — | 460 (6.31 %) |
| 12. | Jiří Hudec | 8. náhradník | — | 490 (6.72 %) |
| 13. | Pavel Sklenář | 9. náhradník | — | 439 (6.02 %) |
| 14. | Stanislav Kubíček | 10. náhradník | — | 432 (5.93 %) |
| 15. | Radovan Mlaskač | 11. náhradník | — | 408 (5.6 %) |
Česká strana sociálně demokratická 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Tomáš Slanina | Zvolen(a) | 1. | 406 (7.46 %) |
| 2. | Jiří Sedlák | Zvolen(a) | 2. | 404 (7.42 %) |
| 3. | Vadim Šikula | Zvolen(a) | 3. | 404 (7.42 %) |
| 4. | Zbyšek Veselý | 1. náhradník | — | 376 (6.91 %) |
| 5. | Eva Součková | 2. náhradník | — | 373 (6.85 %) |
| 6. | Kateřina Kindlerová | 3. náhradník | — | 368 (6.76 %) |
| 7. | Iva Slaninová | 4. náhradník | — | 367 (6.74 %) |
| 8. | František Cigánek | 5. náhradník | — | 350 (6.43 %) |
| 9. | Roman Kvapil | 6. náhradník | — | 365 (6.7 %) |
| 10. | Jiří Bobrovský | 7. náhradník | — | 376 (6.91 %) |
| 11. | Tomáš Vaňorek | 8. náhradník | — | 356 (6.54 %) |
| 12. | Markéta Hlaváčková | 9. náhradník | — | 342 (6.28 %) |
| 13. | Lenka Sedláčková | 10. náhradník | — | 320 (5.88 %) |
| 14. | Dagmar Pařízková | 11. náhradník | — | 320 (5.88 %) |
| 15. | Jiří Borkovec | 12. náhradník | — | 313 (5.75 %) |
TOP 09 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Vrecník | 2. náhradník | — ↓2 | 244 (8.57 %) |
| 2. | Martin Teplan | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 280 (9.84 %) |
| 3. | Marta Oklešťková | 4. náhradník | — ↓2 | 182 (6.39 %) |
| 4. | Jiří Suchý | 1. náhradník | — ↑2 | 245 (8.61 %) |
| 5. | Jan Novotný | 3. náhradník | — ↑1 | 218 (7.66 %) |
| 6. | Marian Kršiak | 5. náhradník | — | 194 (6.81 %) |
| 7. | Jan Egner | 6. náhradník | — | 190 (6.67 %) |
| 8. | Aleš Herout | 7. náhradník | — | 167 (5.86 %) |
| 9. | Viktor Šitavanc | 8. náhradník | — | 177 (6.22 %) |
| 10. | Aleš Holík | 9. náhradník | — | 188 (6.6 %) |
| 11. | Tomáš Horní | 10. náhradník | — | 163 (5.72 %) |
| 12. | Petr Veselý | 11. náhradník | — | 155 (5.44 %) |
| 13. | Michal Szalay | 12. náhradník | — | 152 (5.34 %) |
| 14. | Radek Egner | 13. náhradník | — | 151 (5.3 %) |
| 15. | Jan Pajurek | 14. náhradník | — | 139 (4.88 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Augustin Dobeš | Zvolen(a) | 1. | 308 (12.41 %) |
| 2. | Jan Caha | 2. náhradník | — ↓1 | 199 (8.02 %) |
| 3. | Jan Vencálek | 1. náhradník | — ↑1 | 207 (8.34 %) |
| 4. | Vít Marša | 3. náhradník | — | 162 (6.53 %) |
| 5. | Martina Brandstetterová | 4. náhradník | — | 173 (6.97 %) |
| 6. | Vilém Urbánek | 5. náhradník | — | 156 (6.29 %) |
| 7. | Magdalena Pařízková | 6. náhradník | — | 146 (5.88 %) |
| 8. | Josef Šikula | 7. náhradník | — | 149 (6 %) |
| 9. | Markéta Zelenková | 8. náhradník | — | 150 (6.04 %) |
| 10. | Barbora Neveselá | 9. náhradník | — | 147 (5.92 %) |
| 11. | Pavel Vedra | 10. náhradník | — | 161 (6.49 %) |
| 12. | Věra Přehnalová | 11. náhradník | — | 129 (5.2 %) |
| 13. | Alice Šikulová | 12. náhradník | — | 128 (5.16 %) |
| 14. | Šárka Cahová | 13. náhradník | — | 124 (5 %) |
| 15. | Marie Dobešová | 14. náhradník | — | 141 (5.68 %) |
Moravané 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | ZDENĚK HŘEBAČKA | Nezvolen(a) | — | 167 (10.7 %) |
| 2. | RADOMIL BEJČEK | Nezvolen(a) | — | 192 (12.3 %) |
| 3. | MIROSLAV HALUZA | Nezvolen(a) | — | 131 (8.39 %) |
| 4. | LIBOR ŽÁK | Nezvolen(a) | — | 141 (9.03 %) |
| 5. | IVANA ONDRUŠOVÁ | Nezvolen(a) | — | 107 (6.85 %) |
| 6. | PETR HORÁK | Nezvolen(a) | — | 93 (5.96 %) |
| 7. | PAVEL GROŠOV | Nezvolen(a) | — | 98 (6.28 %) |
| 8. | JANA GROŠOVOVÁ | Nezvolen(a) | — | 100 (6.41 %) |
| 9. | ALICE VLČKOVÁ | Nezvolen(a) | — | 88 (5.64 %) |
| 10. | KVĚTOSLAVA MIFKOVÁ | Nezvolen(a) | — | 87 (5.57 %) |
| 11. | HELENA MAGDOVÁ | Nezvolen(a) | — | 81 (5.19 %) |
| 12. | ANTONÍN NĚMEČEK | Nezvolen(a) | — | 81 (5.19 %) |
| 13. | ONDŘEJ MIČÁN | Nezvolen(a) | — | 63 (4.03 %) |
| 14. | ANTONÍN KNOTEK | Nezvolen(a) | — | 61 (3.91 %) |
| 15. | PAVEL VLK | Nezvolen(a) | — | 70 (4.48 %) |