Volební období 2002 – 2006
Výsledky komunálních voleb městské části Brno-Medlánky
01. 11. 2002
Hlasovalo 1 253 z 2 597 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 6 listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
15 mandátů · 5 zvolených listin
Občanská demokratická strana 6 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | František Filípek | Zvolen(a) | 1. | 598 (10.23 %) |
| 2. | Eva Rozehnalová | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 477 (8.16 %) |
| 3. | Libor Šachl | Zvolen(a) | 4. ↓1 | 406 (6.94 %) |
| 4. | Eva Vachútová | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 399 (6.82 %) |
| 5. | Eva Baráková | Zvolen(a) | 2. ↑3 | 491 (8.4 %) |
| 6. | Miroslav Filip | Zvolen(a) | 6. | 367 (6.28 %) |
| 7. | Petr Bartl | 1. náhradník | — | 370 (6.33 %) |
| 8. | Jan Barák | 2. náhradník | — | 389 (6.65 %) |
| 9. | Jan Bína | 3. náhradník | — | 379 (6.48 %) |
| 10. | Denisa Horváthová | 4. náhradník | — | 342 (5.85 %) |
| 11. | Jiří Hudec | 5. náhradník | — | 396 (6.77 %) |
| 12. | Jiří Štefan | 6. náhradník | — | 318 (5.44 %) |
| 13. | Jaromír Tomka | 7. náhradník | — | 322 (5.51 %) |
| 14. | Jiří Egner | 8. náhradník | — | 314 (5.37 %) |
| 15. | Stanislav Kubíček | 9. náhradník | — | 274 (4.69 %) |
Česká strana sociálně demokratická 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Vladimíra Vespalcová | Zvolen(a) | 1. | 367 (11.07 %) |
| 2. | Jiří Sedlák | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 278 (8.38 %) |
| 3. | Jaroslava Smolová | 3. náhradník | — ↓3 | 253 (7.63 %) |
| 4. | Milena Leichmannová | 1. náhradník | — | 265 (7.99 %) |
| 5. | Bohumil Nerad | 2. náhradník | — | 256 (7.72 %) |
| 6. | Karel Mokrý | 4. náhradník | — ↓1 | 232 (6.99 %) |
| 7. | Vladimír Holoubek | Zvolen(a) | 2. ↑5 | 292 (8.8 %) |
| 8. | Jaroslav Vinter | 5. náhradník | — | 188 (5.67 %) |
| 9. | Amálie Dudová | 6. náhradník | — | 191 (5.76 %) |
| 10. | Sylvia Laurincová | 7. náhradník | — | 202 (6.09 %) |
| 11. | Marcela Štollerová | 8. náhradník | — | 171 (5.15 %) |
| 12. | Ivo Palásek | 9. náhradník | — | 216 (6.51 %) |
| 13. | Michal Studený | 10. náhradník | — | 149 (4.49 %) |
| 14. | Viktor Harnach | 11. náhradník | — | 133 (4.01 %) |
| 15. | Jiří Kučera | 12. náhradník | — | 122 (3.68 %) |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Vencálek | Zvolen(a) | 1. | 383 (13.42 %) |
| 2. | Augustin Dobeš | Zvolen(a) | 2. | 325 (11.39 %) |
| 3. | Ludmila Kohutová | Zvolen(a) | 3. | 278 (9.74 %) |
| 4. | Josef Bilder | 2. náhradník | — ↓1 | 172 (6.03 %) |
| 5. | Ladislav Žuja | 1. náhradník | — ↑1 | 212 (7.43 %) |
| 6. | Miroslava Bednářová | 3. náhradník | — | 186 (6.52 %) |
| 7. | Jan Caha | 4. náhradník | — | 176 (6.17 %) |
| 8. | Libuše Ohnisková | 5. náhradník | — | 190 (6.66 %) |
| 9. | Luboš Najman | 6. náhradník | — | 150 (5.25 %) |
| 10. | Magdaléna Pařízková | 7. náhradník | — | 126 (4.41 %) |
| 11. | Vilém Urbánek | 8. náhradník | — | 155 (5.43 %) |
| 12. | Marie Dobešová | 9. náhradník | — | 142 (4.97 %) |
| 13. | Julie Kamanová | 10. náhradník | — | 123 (4.31 %) |
| 14. | Evžen Polenka | 11. náhradník | — | 126 (4.41 %) |
| 15. | Marie Urbánková | 12. náhradník | — | 108 (3.78 %) |
Nestraníci pro Moravu 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Pumprla | Zvolen(a) | 1. | 286 (10.35 %) |
| 2. | Vladimíra Kuchtová | 3. náhradník | — ↓3 | 242 (8.75 %) |
| 3. | Jarmila Konopásková | 2. náhradník | — ↓1 | 245 (8.86 %) |
| 4. | Zdeněk Trpělka | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 270 (9.77 %) |
| 5. | Jitka Frišová | 5. náhradník | — ↓2 | 170 (6.15 %) |
| 6. | Martin Kříž | 1. náhradník | — ↑3 | 249 (9.01 %) |
| 7. | Petr Jasaň | 6. náhradník | — ↓1 | 176 (6.36 %) |
| 8. | David Jelínek | 7. náhradník | — ↓1 | 180 (6.51 %) |
| 9. | Alexandr Kisling | 8. náhradník | — ↓1 | 148 (5.35 %) |
| 10. | Ladislav Rambousek | 9. náhradník | — ↓1 | 123 (4.45 %) |
| 11. | Miroslav Hobža | 10. náhradník | — ↓1 | 101 (3.65 %) |
| 12. | Martina Šímová | 11. náhradník | — ↓1 | 114 (4.12 %) |
| 13. | Tomáš Koška | 12. náhradník | — ↓1 | 112 (4.05 %) |
| 14. | Lucie Slavíková | 13. náhradník | — ↓1 | 136 (4.92 %) |
| 15. | Petr Lehečka | 4. náhradník | — ↑9 | 211 (7.63 %) |
Moravská demokratická strana 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Fučík | Zvolen(a) | 1. | 231 (17.64 %) |
| 2. | Antonín Němeček | 2. náhradník | — ↓1 | 104 (7.94 %) |
| 3. | Jaroslav Palásek | 1. náhradník | — ↑1 | 220 (16.8 %) |
| 4. | Jaroslav Halouzka | 4. náhradník | — ↓1 | 68 (5.19 %) |
| 5. | Helena Magdová | 5. náhradník | — ↓1 | 66 (5.04 %) |
| 6. | Miroslav Haluza | 6. náhradník | — ↓1 | 93 (7.1 %) |
| 7. | Petr Horák | 7. náhradník | — ↓1 | 60 (4.58 %) |
| 8. | Petr Maška | 3. náhradník | — ↑4 | 96 (7.33 %) |
| 9. | Eva Čermáková | 8. náhradník | — | 59 (4.5 %) |
| 10. | Jan Maška | 9. náhradník | — | 67 (5.11 %) |
| 11. | Miroslav Hobža | 10. náhradník | — | 35 (2.67 %) |
| 12. | Milan Vyzina | 11. náhradník | — | 63 (4.81 %) |
| 13. | Jiří Zajíc | 12. náhradník | — | 61 (4.66 %) |
| 14. | Eva Němcová | 13. náhradník | — | 48 (3.66 %) |
| 15. | Helena Svěráková | 14. náhradník | — | 38 (2.9 %) |
Unie svobody - Demokratická unie 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jiří Slovák | Nezvolen(a) | — | 155 (18.62 %) |
| 2. | Jaroslav Matoušek | Nezvolen(a) | — | 0 (0 %) |
| 3. | Jiří Bobrovský | Nezvolen(a) | — | 97 (11.65 %) |
| 4. | Aleš Hemala | Nezvolen(a) | — | 65 (7.81 %) |
| 5. | Jaromír Fridrich | Nezvolen(a) | — | 78 (9.37 %) |
| 6. | Jiří Kölbl | Nezvolen(a) | — | 50 (6 %) |
| 7. | Pavel Sehnal | Nezvolen(a) | — | 70 (8.41 %) |
| 8. | Vladimír Večeřa | Nezvolen(a) | — | 41 (4.92 %) |
| 9. | Lubomír Šindelář | Nezvolen(a) | — | 39 (4.68 %) |
| 10. | Petr Knecht | Nezvolen(a) | — | 43 (5.16 %) |
| 11. | Martin Navrátil | Nezvolen(a) | — | 47 (5.64 %) |
| 12. | Jan Kodeš | Nezvolen(a) | — | 43 (5.16 %) |
| 13. | Michal Fridrich | Nezvolen(a) | — | 36 (4.32 %) |
| 14. | Radek Patočka | Nezvolen(a) | — | 35 (4.2 %) |
| 15. | Gabriela Zavřelová | Nezvolen(a) | — | 33 (3.96 %) |