Volební období 2002 – 2006
Výsledky komunálních voleb městské části Brno-Maloměřice a Obřany
01. 11. 2002
Hlasovalo 1 581 z 4 180 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 8 listin
15 mandátů · 7 zvolených listin
15 mandátů · 7 zvolených listin
- Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
- Občanská demokratická strana
- Sdružení nezávislých kandidátů ZA PROSPERITU MALOMĚŘIC A OBŘAN
- Komunistická strana Čech a Moravy
- Česká strana sociálně demokratická
- Unie svobody - Demokratická unie
- Nestraníci pro Moravu
- Moravská demokratická strana
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 5 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Vlastimil Břicháček | Zvolen(a) | 1. | 695 (11.22 %) |
| 2. | Jaroslav Hronek | Zvolen(a) | 2. | 538 (8.69 %) |
| 3. | Martin Knoz | Zvolen(a) | 3. | 492 (7.94 %) |
| 4. | Petr Hýzl | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 388 (6.26 %) |
| 5. | Zdeněk Zachariáš | 1. náhradník | — ↓1 | 372 (6 %) |
| 6. | Olga Petrová | 2. náhradník | — ↓1 | 415 (6.7 %) |
| 7. | Jíří Michálek | Zvolen(a) | 4. ↑3 | 469 (7.57 %) |
| 8. | Jan Hladil | 3. náhradník | — | 397 (6.41 %) |
| 9. | Alois Bojanovský | 4. náhradník | — | 400 (6.46 %) |
| 10. | Miluška Pospíšilová | 5. náhradník | — | 379 (6.12 %) |
| 11. | Martin Limburský | 6. náhradník | — | 362 (5.84 %) |
| 12. | Hana Šebková | 7. náhradník | — | 323 (5.21 %) |
| 13. | Ivan Štulpa | 8. náhradník | — | 350 (5.65 %) |
| 14. | Blanka Vašíčková | 9. náhradník | — | 294 (4.74 %) |
| 15. | Emil Wojtek | 10. náhradník | — | 317 (5.12 %) |
Občanská demokratická strana 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jarmila Kocmanová | Zvolen(a) | 1. | 425 (9.81 %) |
| 2. | Michaela Chalupová | Zvolen(a) | 2. | 354 (8.17 %) |
| 3. | Lenka Sekaninová | 1. náhradník | — ↓1 | 310 (7.15 %) |
| 4. | Lubomír Chalupa | 2. náhradník | — ↓1 | 305 (7.04 %) |
| 5. | Miroslav Šeda | 3. náhradník | — ↓1 | 266 (6.14 %) |
| 6. | Jiří Charvát | Zvolen(a) | 3. ↑3 | 333 (7.68 %) |
| 7. | Eva Kusáková | 4. náhradník | — | 296 (6.83 %) |
| 8. | Jiří Lysák | 5. náhradník | — | 303 (6.99 %) |
| 9. | Josef Blaštík | 6. náhradník | — | 271 (6.25 %) |
| 10. | Drahomír Štarha | 7. náhradník | — | 253 (5.84 %) |
| 11. | Eduard Mifek | 8. náhradník | — | 243 (5.61 %) |
| 12. | Lenka Nezvalová | 9. náhradník | — | 253 (5.84 %) |
| 13. | Jana Kučerová | 10. náhradník | — | 261 (6.02 %) |
| 14. | Ivana Pektorová | 11. náhradník | — | 235 (5.42 %) |
| 15. | Vítězslav Horák | 12. náhradník | — | 223 (5.14 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů ZA PROSPERITU MALOMĚŘIC A OBŘAN 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Gross | Zvolen(a) | 1. | 308 (9.23 %) |
| 2. | Sylvestr Chrastil | Zvolen(a) | 2. | 303 (9.08 %) |
| 3. | Jan Moliš | 1. náhradník | — | 277 (8.3 %) |
| 4. | Marie Manová | 3. náhradník | — ↓1 | 232 (6.95 %) |
| 5. | Pavel Macháček | 2. náhradník | — ↑1 | 258 (7.73 %) |
| 6. | Veronika Vaňková | 4. náhradník | — | 207 (6.2 %) |
| 7. | Zdeňka Procházková | 5. náhradník | — | 224 (6.71 %) |
| 8. | Jan Bajgar | 6. náhradník | — | 190 (5.69 %) |
| 9. | Pavel Zeman | 7. náhradník | — | 198 (5.93 %) |
| 10. | Stanislav Havel | 8. náhradník | — | 161 (4.82 %) |
| 11. | Alois Konečný | 9. náhradník | — | 183 (5.48 %) |
| 12. | Marie Chrastilová | 10. náhradník | — | 243 (7.28 %) |
| 13. | Josef Vacek | 11. náhradník | — | 179 (5.36 %) |
| 14. | Jaroslav Dvořák | 12. náhradník | — | 221 (6.62 %) |
| 15. | Petr Křivánek | 13. náhradník | — | 152 (4.55 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jarmila Ožanová | Zvolen(a) | 1. | 249 (9.61 %) |
| 2. | Jiří Janko | Zvolen(a) | 2. | 175 (6.75 %) |
| 3. | Gabriela Kyselková | 1. náhradník | — | 185 (7.14 %) |
| 4. | Petr Kaláb | 2. náhradník | — | 183 (7.06 %) |
| 5. | Josef Mečiar | 3. náhradník | — | 175 (6.75 %) |
| 6. | Jiří Pelikán | 4. náhradník | — | 170 (6.56 %) |
| 7. | Dana Kessnerová | 5. náhradník | — | 182 (7.02 %) |
| 8. | Vilém Ožana | 6. náhradník | — | 184 (7.1 %) |
| 9. | Bohuslava Kabelková | 7. náhradník | — | 176 (6.79 %) |
| 10. | Josef Neugebauer | 8. náhradník | — | 161 (6.21 %) |
| 11. | Miluška Uhrová | 9. náhradník | — | 168 (6.48 %) |
| 12. | Věra Semová | 10. náhradník | — | 151 (5.83 %) |
| 13. | Leopold Uher | 11. náhradník | — | 152 (5.87 %) |
| 14. | Antonín Sem | 12. náhradník | — | 140 (5.4 %) |
| 15. | Marie Krupová | 13. náhradník | — | 138 (5.33 %) |
Česká strana sociálně demokratická 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Žáček | 2. náhradník | — ↓2 | 200 (9.04 %) |
| 2. | Petr Vorel | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 240 (10.85 %) |
| 3. | Stanislav Dvořák | 1. náhradník | — ↑1 | 213 (9.63 %) |
| 4. | František Ždánský | 3. náhradník | — | 144 (6.51 %) |
| 5. | Josef Vinklárek | 4. náhradník | — | 155 (7.01 %) |
| 6. | Karel Podborský | 5. náhradník | — | 148 (6.69 %) |
| 7. | Eva Pivková | 6. náhradník | — | 135 (6.1 %) |
| 8. | Olga Rozsypalová | 7. náhradník | — | 149 (6.74 %) |
| 9. | Lenka Kubová | 8. náhradník | — | 148 (6.69 %) |
| 10. | Jan Žáček | 9. náhradník | — | 141 (6.38 %) |
| 11. | Jana Dřímalová | 10. náhradník | — | 130 (5.88 %) |
| 12. | Karel Hrůza | 11. náhradník | — | 119 (5.38 %) |
| 13. | Ludmila Horáková | 12. náhradník | — | 120 (5.42 %) |
| 14. | Milan Hába | 13. náhradník | — | 88 (3.98 %) |
| 15. | Martin Pivko | 14. náhradník | — | 80 (3.61 %) |
Unie svobody - Demokratická unie 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ivan Emr | 2. náhradník | — ↓2 | 122 (8.44 %) |
| 2. | Libuše Nivnická | 1. náhradník | — | 139 (9.61 %) |
| 3. | Pavel Večerka | 3. náhradník | — ↓1 | 115 (7.95 %) |
| 4. | Karla Havelková | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 209 (14.46 %) |
| 5. | Petr Holyszewski | 4. náhradník | — | 104 (7.19 %) |
| 6. | Oldřiška Ortcikrová | 5. náhradník | — | 73 (5.05 %) |
| 7. | Kateřina Karásková | 6. náhradník | — | 70 (4.84 %) |
| 8. | Ilona Hrnčiříková | 7. náhradník | — | 97 (6.71 %) |
| 9. | Blahoslav Rozbořil | 8. náhradník | — | 88 (6.08 %) |
| 10. | Milan Ohnisko | 9. náhradník | — | 78 (5.39 %) |
| 11. | Jiří Pátek | 10. náhradník | — | 88 (6.08 %) |
| 12. | Alena Janečková | 11. náhradník | — | 60 (4.15 %) |
| 13. | Dana Šerá | 12. náhradník | — | 68 (4.7 %) |
| 14. | Ivana Emrová | 13. náhradník | — | 69 (4.77 %) |
| 15. | Vanda Ohnisková | 14. náhradník | — | 65 (4.49 %) |
Nestraníci pro Moravu 1 mandát · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Věra Zemanová | Zvolen(a) | 1. | 141 (11.76 %) |
| 2. | Jan Šerý | 1. náhradník | — | 111 (9.26 %) |
| 3. | Jaroslav Weigel | 4. náhradník | — ↓2 | 77 (6.42 %) |
| 4. | Zdenka Staňková | 2. náhradník | — ↑1 | 99 (8.26 %) |
| 5. | Anna Musilová | 5. náhradník | — ↓1 | 73 (6.09 %) |
| 6. | Milan Ševčík | 6. náhradník | — ↓1 | 61 (5.09 %) |
| 7. | Monika Macejová | 7. náhradník | — ↓1 | 80 (6.67 %) |
| 8. | Bronislav Špaček | 3. náhradník | — ↑4 | 94 (7.84 %) |
| 9. | Jana Weberová | 8. náhradník | — | 70 (5.84 %) |
| 10. | Zdeněk Farmačka | 9. náhradník | — | 68 (5.67 %) |
| 11. | Jiří Dvořáček | 10. náhradník | — | 83 (6.92 %) |
| 12. | Jaroslav Klečka | 11. náhradník | — | 57 (4.75 %) |
| 13. | Vlasta Kladivová | 12. náhradník | — | 44 (3.67 %) |
| 14. | Leopold Jonáš | 13. náhradník | — | 71 (5.92 %) |
| 15. | Jana Šplouchalová | 14. náhradník | — | 69 (5.75 %) |
Moravská demokratická strana 0 mandátů · 7 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ladislav Fejfar | Nezvolen(a) | — | 26 (13.61 %) |
| 2. | Libor Poláček | Nezvolen(a) | — | 49 (25.65 %) |
| 3. | Milan Weber | Nezvolen(a) | — | 19 (9.94 %) |
| 4. | Vladimír Pazourek | Nezvolen(a) | — | 24 (12.56 %) |
| 5. | Jaromír Hodinka | Nezvolen(a) | — | 34 (17.8 %) |
| 6. | Lenka Smejkalová | Nezvolen(a) | — | 27 (14.13 %) |
| 7. | Marie Kratochvílová | Nezvolen(a) | — | 12 (6.28 %) |