Volební období 2018 – 2022
Výsledky komunálních voleb městské části Brno-Jundrov
05. 10. 2018
Hlasovalo 1 876 z 3 260 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 7 listin
15 mandátů · 4 zvolené listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
Zelená pro Náš Jundrov 8 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ivana Fajnorová | Zvolen(a) | 1. | 889 (8.09 %) |
| 2. | Irena Koláčná | Zvolen(a) | 2. | 856 (7.79 %) |
| 3. | Lubomír Hošek | Zvolen(a) | 3. | 804 (7.31 %) |
| 4. | Tomáš Beránek | Zvolen(a) | 4. | 791 (7.19 %) |
| 5. | Stanislava Vašková | Zvolen(a) | 5. | 749 (6.81 %) |
| 6. | Petr Kameník | Zvolen(a) | 6. | 737 (6.7 %) |
| 7. | Radka Klíglová | Zvolen(a) | 7. | 733 (6.67 %) |
| 8. | Jan Dungel | Zvolen(a) | 8. | 728 (6.62 %) |
| 9. | Radoslav Hanák | 1. náhradník | — | 716 (6.51 %) |
| 10. | Petra Minarčíková | 2. náhradník | — | 698 (6.35 %) |
| 11. | Alena Krestová | 3. náhradník | — | 671 (6.1 %) |
| 12. | Radek Janoušek | 4. náhradník | — | 686 (6.24 %) |
| 13. | Aleš Vyskočil | 5. náhradník | — | 674 (6.13 %) |
| 14. | Jiří Trubák | 6. náhradník | — | 645 (5.87 %) |
| 15. | Jaroslav Dolák | 7. náhradník | — | 610 (5.55 %) |
Občanská demokratická strana s podporou Svobodných 3 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Renata Šťastná | Zvolen(a) | 1. | 389 (8.92 %) |
| 2. | František Vitula | Zvolen(a) | 2. | 371 (8.51 %) |
| 3. | Radim Křivánek | Zvolen(a) | 3. | 300 (6.88 %) |
| 4. | Michal Chládek | 1. náhradník | — | 280 (6.42 %) |
| 5. | Jiří Pokorný | 2. náhradník | — | 282 (6.47 %) |
| 6. | Hynek Julínek | 3. náhradník | — | 296 (6.79 %) |
| 7. | Karel Kroupa | 4. náhradník | — | 296 (6.79 %) |
| 8. | Filip Skoupý | 5. náhradník | — | 273 (6.26 %) |
| 9. | Zdeněk Dvořák | 6. náhradník | — | 281 (6.44 %) |
| 10. | Michal Kšica | 7. náhradník | — | 274 (6.28 %) |
| 11. | Hana Kašpárková | 8. náhradník | — | 286 (6.56 %) |
| 12. | Arnošt Mohyla | 9. náhradník | — | 266 (6.1 %) |
| 13. | Petr Kalášek | 10. náhradník | — | 265 (6.08 %) |
| 14. | Alena Černá | 11. náhradník | — | 252 (5.78 %) |
| 15. | Lenka Jančíková | 12. náhradník | — | 247 (5.66 %) |
Společně proti tunelům v Jundrově 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Marek Toman | Zvolen(a) | 1. | 225 (8.97 %) |
| 2. | Luděk Drlík | 1. náhradník | — ↓1 | 195 (7.78 %) |
| 3. | Jaroslav Dvořáček | 2. náhradník | — ↓1 | 166 (6.62 %) |
| 4. | Zdeněk Koudelka | Zvolen(a) | 2. ↑2 | 218 (8.69 %) |
| 5. | Ivo Hemerka | 3. náhradník | — | 168 (6.7 %) |
| 6. | Martina Dvořáčková | 4. náhradník | — | 162 (6.46 %) |
| 7. | Rostislav Tománek | 5. náhradník | — | 156 (6.22 %) |
| 8. | Ivana Šimčíková | 6. náhradník | — | 156 (6.22 %) |
| 9. | Pavel Kocáb | 7. náhradník | — | 153 (6.1 %) |
| 10. | Martin Vrba | 8. náhradník | — | 151 (6.02 %) |
| 11. | Monika Tomanová | 9. náhradník | — | 158 (6.3 %) |
| 12. | Silvia Ulrichová | 10. náhradník | — | 150 (5.98 %) |
| 13. | Martin Havlík | 11. náhradník | — | 150 (5.98 %) |
| 14. | Miroslav Řezník | 12. náhradník | — | 154 (6.14 %) |
| 15. | Jindřich Smrž | 13. náhradník | — | 144 (5.74 %) |
Jundrováci 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ondřej Šťastník | Zvolen(a) | 1. | 242 (9.79 %) |
| 2. | Richard Hubl | 1. náhradník | — ↓1 | 209 (8.46 %) |
| 3. | Antonín Továrek | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 216 (8.74 %) |
| 4. | Kristina Šnajderová | 2. náhradník | — | 205 (8.29 %) |
| 5. | Pavel Tyleček | 3. náhradník | — | 198 (8.01 %) |
| 6. | Markéta Němcová | 4. náhradník | — | 171 (6.92 %) |
| 7. | Zbyněk Lenomar | 5. náhradník | — | 157 (6.35 %) |
| 8. | Tereza Vlachová | 6. náhradník | — | 154 (6.23 %) |
| 9. | Gabriela Hublová | 7. náhradník | — | 154 (6.23 %) |
| 10. | Ivana Vinská | 8. náhradník | — | 142 (5.74 %) |
| 11. | Petr Kratina | 9. náhradník | — | 136 (5.5 %) |
| 12. | Martina Jurečková | 10. náhradník | — | 132 (5.34 %) |
| 13. | Pavel Šťastný | 11. náhradník | — | 129 (5.22 %) |
| 14. | Vladimír Diatka | 12. náhradník | — | 113 (4.57 %) |
| 15. | Jakub Němec | 13. náhradník | — | 112 (4.53 %) |
Starostové a osobnosti pro Moravu 0 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ondřej Vitula | Nezvolen(a) | — | 101 (9.22 %) |
| 2. | Tomáš Hrůza | Nezvolen(a) | — | 95 (8.67 %) |
| 3. | Veronika Křížovičová | Nezvolen(a) | — | 98 (8.94 %) |
| 4. | David Tichopád | Nezvolen(a) | — | 74 (6.75 %) |
| 5. | Radka Slezáková | Nezvolen(a) | — | 62 (5.66 %) |
| 6. | Tereza Nováčková | Nezvolen(a) | — | 81 (7.39 %) |
| 7. | Martin Kuchynka | Nezvolen(a) | — | 73 (6.66 %) |
| 8. | Richard Pecháček | Nezvolen(a) | — | 62 (5.66 %) |
| 9. | Tomáš Adamec | Nezvolen(a) | — | 58 (5.29 %) |
| 10. | Jana Sedláčková | Nezvolen(a) | — | 59 (5.38 %) |
| 11. | Josef Trojáček | Nezvolen(a) | — | 92 (8.4 %) |
| 12. | Barbora Nebenführová | Nezvolen(a) | — | 65 (5.93 %) |
| 13. | Veronika Prokešová | Nezvolen(a) | — | 60 (5.47 %) |
| 14. | Karel Doležal | Nezvolen(a) | — | 68 (6.21 %) |
| 15. | Robert Střítecký | Nezvolen(a) | — | 47 (4.29 %) |
KDU-ČSL a TOP 09 pro klidnější Jundrov 0 mandátů · 10 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Květoslav Opletal | Nezvolen(a) | — | 126 (13.16 %) |
| 2. | Richard Jílek | Nezvolen(a) | — | 104 (10.86 %) |
| 3. | Petr Dobrovolný | Nezvolen(a) | — | 102 (10.65 %) |
| 4. | Jan Mrkvica | Nezvolen(a) | — | 115 (12.01 %) |
| 5. | Marie Máčalová | Nezvolen(a) | — | 86 (8.98 %) |
| 6. | Věra Holzknechtová | Nezvolen(a) | — | 79 (8.25 %) |
| 7. | Jarmila Nováková | Nezvolen(a) | — | 89 (9.29 %) |
| 8. | Eva Zbíralová | Nezvolen(a) | — | 81 (8.46 %) |
| 9. | Jiří Otradovec | Nezvolen(a) | — | 84 (8.77 %) |
| 10. | Hana Šlechtová | Nezvolen(a) | — | 91 (9.5 %) |
Komunistická strana Čech a Moravy 0 mandátů · 6 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miroslav Tůma | Nezvolen(a) | — | 93 (18.75 %) |
| 2. | Libor Chládek | Nezvolen(a) | — | 90 (18.14 %) |
| 3. | Josef Valeš | Nezvolen(a) | — | 78 (15.72 %) |
| 4. | Karel Baláč | Nezvolen(a) | — | 76 (15.32 %) |
| 5. | Miroslav Motyčka | Nezvolen(a) | — | 87 (17.54 %) |
| 6. | Miloslav Tomeš | Nezvolen(a) | — | 72 (14.51 %) |