Volební období 2026 – dosud
Výsledky komunálních voleb obce Šilheřovice
09. 10. 2026
Hlasovalo 806 z 1 331 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 4 listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
15 mandátů · 4 zvolené listiny
Šilheřovice SPOLEČNĚ 7 mandátů · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Stanislav Lipinský | Zvolen(a) | 2. ↓1 | 386 (7.66 %) |
| 2. | Radek Kaňa | Zvolen(a) | 4. ↓2 | 324 (6.43 %) |
| 3. | Zdeněk Žvaka | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 393 (7.8 %) |
| 4. | Roman Schulla | Zvolen(a) | 3. ↑1 | 372 (7.39 %) |
| 5. | Karla Smolková | Zvolen(a) | 5. | 348 (6.91 %) |
| 6. | Aneta Chlebišová | Zvolen(a) | 6. | 320 (6.35 %) |
| 7. | Petr Lukovský | Zvolen(a) | 7. | 314 (6.23 %) |
| 8. | Michaela Heczko | 1. náhradník | — | 300 (5.96 %) |
| 9. | Martin Kučatý | 2. náhradník | — | 310 (6.15 %) |
| 10. | Pavel Sobol | 3. náhradník | — | 328 (6.51 %) |
| 11. | Petr Klok | 4. náhradník | — | 332 (6.59 %) |
| 12. | Soňa Prášková | 5. náhradník | — | 323 (6.41 %) |
| 13. | Daniel Václavík | 6. náhradník | — | 343 (6.81 %) |
| 14. | Jiří Haladej | 7. náhradník | — | 330 (6.55 %) |
| 15. | Květuše Michálková | 8. náhradník | — | 310 (6.15 %) |
Za lepší Šilheřovice 4 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Martin Pluháček | Zvolen(a) | 3. ↓2 | 241 (7.57 %) |
| 2. | Ilona Bartschová | Zvolen(a) | 1. ↑1 | 267 (8.38 %) |
| 3. | Jana Ziobrová | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 245 (7.69 %) |
| 4. | Kateřina Buchtová | Zvolen(a) | 4. | 207 (6.5 %) |
| 5. | Petra Obrusníková | 1. náhradník | — | 207 (6.5 %) |
| 6. | Jan Plaček | 2. náhradník | — | 208 (6.53 %) |
| 7. | Pavel Herber | 3. náhradník | — | 219 (6.88 %) |
| 8. | Radka Hošková | 4. náhradník | — | 199 (6.25 %) |
| 9. | Tomáš Vařecha | 5. náhradník | — | 209 (6.56 %) |
| 10. | David Kucharczyk | 6. náhradník | — | 201 (6.31 %) |
| 11. | Michal Stejskal | 7. náhradník | — | 201 (6.31 %) |
| 12. | Miroslav Obrusník | 8. náhradník | — | 192 (6.03 %) |
| 13. | Petra Nitková | 9. náhradník | — | 201 (6.31 %) |
| 14. | Jakub Šeliga | 10. náhradník | — | 194 (6.09 %) |
| 15. | Kamila Stará | 11. náhradník | — | 192 (6.03 %) |
Sdružení nezávislých kandidátů ŠILHEŘOVICE 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jan Čecháček | Zvolen(a) | 1. | 180 (10.55 %) |
| 2. | Stanislav Machala | 1. náhradník | — ↓1 | 143 (8.38 %) |
| 3. | Tereza Jungová | 3. náhradník | — ↓2 | 109 (6.38 %) |
| 4. | Petr Machej | 4. náhradník | — ↓2 | 104 (6.09 %) |
| 5. | Eva Kalusová | 5. náhradník | — ↓2 | 93 (5.45 %) |
| 6. | Michal Šomodi | 2. náhradník | — ↑2 | 130 (7.62 %) |
| 7. | Jiří Paskuda | 6. náhradník | — ↓1 | 105 (6.15 %) |
| 8. | Andrea Klapcová | 7. náhradník | — ↓1 | 93 (5.45 %) |
| 9. | Pavla Michálková | 8. náhradník | — ↓1 | 91 (5.33 %) |
| 10. | Petr Prášek | 9. náhradník | — ↓1 | 120 (7.03 %) |
| 11. | Marcela Niedermeierová | Zvolen(a) | 2. ↑9 | 159 (9.32 %) |
| 12. | Pavel Kolaska | 10. náhradník | — | 98 (5.74 %) |
| 13. | Radek Hofrichter | 11. náhradník | — | 113 (6.62 %) |
| 14. | Pavla Antošová | 12. náhradník | — | 81 (4.74 %) |
| 15. | Marcela Lazarová | 13. náhradník | — | 87 (5.09 %) |
ANO 2011 2 mandáty · 15 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Stanislav Bartusek | 1. náhradník | — ↓2 | 121 (9.06 %) |
| 2. | Martin Fulneček | Zvolen(a) | 2. | 126 (9.43 %) |
| 3. | David Robenek | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 128 (9.58 %) |
| 4. | Pavel Sekanina | 3. náhradník | — ↓1 | 71 (5.31 %) |
| 5. | Jiří Schindler | 2. náhradník | — ↑1 | 100 (7.49 %) |
| 6. | Darina Knopp | 4. náhradník | — | 81 (6.06 %) |
| 7. | Oldřich Robenek | 5. náhradník | — | 82 (6.14 %) |
| 8. | Pavel Panocha | 6. náhradník | — | 78 (5.84 %) |
| 9. | Oldřich Chmelař | 7. náhradník | — | 94 (7.04 %) |
| 10. | Miroslav Kubík | 8. náhradník | — | 76 (5.69 %) |
| 11. | Jaroslav Tyleček | 9. náhradník | — | 84 (6.29 %) |
| 12. | Kamil Fulneček | 10. náhradník | — | 75 (5.61 %) |
| 13. | Vilibald Thomas | 11. náhradník | — | 82 (6.14 %) |
| 14. | Dalibor Bortel | 12. náhradník | — | 67 (5.01 %) |
| 15. | Miroslav Piskalla | 13. náhradník | — | 70 (5.24 %) |