Volební období 2026 – dosud
Výsledky komunálních voleb města Nové Město pod Smrkem
09. 10. 2026
Hlasovalo 1 523 z 2 916 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 7 listin
17 mandátů · 5 zvolených listin
17 mandátů · 5 zvolených listin
ANO 2011 11 mandátů · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Petr Černica | Zvolen(a) | 1. | 968 (7.62 %) |
| 2. | Martin Čeleda | Zvolen(a) | 2. | 795 (6.25 %) |
| 3. | Petr Novák | Zvolen(a) | 3. | 798 (6.28 %) |
| 4. | Radim Popovič | Zvolen(a) | 4. | 780 (6.14 %) |
| 5. | Tomáš Cerman | Zvolen(a) | 5. | 769 (6.05 %) |
| 6. | Viktor Barták | Zvolen(a) | 6. | 763 (6 %) |
| 7. | Eliška Walterová | Zvolen(a) | 7. | 758 (5.96 %) |
| 8. | Martin Karala | Zvolen(a) | 8. | 728 (5.73 %) |
| 9. | Lucie Hübscherová | Zvolen(a) | 9. | 748 (5.88 %) |
| 10. | David Jalovičár | Zvolen(a) | 10. | 721 (5.67 %) |
| 11. | Věra Jelínková | Zvolen(a) | 11. | 737 (5.8 %) |
| 12. | Roman Šmíd | 1. náhradník | — | 707 (5.56 %) |
| 13. | Viktorija Kloz Kalynyčová | 2. náhradník | — | 683 (5.37 %) |
| 14. | Martin Karásek | 3. náhradník | — | 686 (5.4 %) |
| 15. | Karolina Svitičová | 4. náhradník | — | 683 (5.37 %) |
| 16. | Světlana Husáková | 5. náhradník | — | 694 (5.46 %) |
| 17. | Pavel Malý | 6. náhradník | — | 682 (5.37 %) |
SLK pro naše město 3 mandáty · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Michaela Smutná | Zvolen(a) | 1. | 325 (10.09 %) |
| 2. | Marek Flíček | 2. náhradník | — ↓3 | 220 (6.83 %) |
| 3. | Jitka Babcová | 1. náhradník | — ↓1 | 230 (7.14 %) |
| 4. | Maxim Popovič | 3. náhradník | — ↓2 | 178 (5.52 %) |
| 5. | Pavel Smutný | Zvolen(a) | 2. ↑3 | 238 (7.39 %) |
| 6. | Martina Funtánová | Zvolen(a) | 3. ↑3 | 237 (7.36 %) |
| 7. | Lukáš Novotný | 4. náhradník | — | 190 (5.9 %) |
| 8. | Jan Selnekovič | 5. náhradník | — | 175 (5.43 %) |
| 9. | Šárka Himmelová | 6. náhradník | — | 189 (5.86 %) |
| 10. | Mirka Pánková | 7. náhradník | — | 165 (5.12 %) |
| 11. | Juraj Smutný | 8. náhradník | — | 167 (5.18 %) |
| 12. | Jindřich Novotný | 9. náhradník | — | 164 (5.09 %) |
| 13. | Josef Pospíšil | 10. náhradník | — | 168 (5.21 %) |
| 14. | Marcela Suchánková | 11. náhradník | — | 147 (4.56 %) |
| 15. | Martina Dvořáková | 12. náhradník | — | 144 (4.47 %) |
| 16. | Veronika Svobodová | 13. náhradník | — | 144 (4.47 %) |
| 17. | Soňa Krönerová | 14. náhradník | — | 139 (4.31 %) |
Občané pro Nové Město pod Smrkem, Ludvíkov, Hajniště a Přebytek 1 mandát · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaromír Pelant | Zvolen(a) | 1. | 231 (11.22 %) |
| 2. | František Bareš | 5. náhradník | — ↓4 | 110 (5.34 %) |
| 3. | Pavel Malý | 1. náhradník | — ↑1 | 200 (9.72 %) |
| 4. | Tomáš Bruský | 3. náhradník | — | 141 (6.85 %) |
| 5. | Miloslava Suková | 2. náhradník | — ↑2 | 158 (7.68 %) |
| 6. | Libor Bechný | 6. náhradník | — ↓1 | 90 (4.37 %) |
| 7. | Tomáš Kratochvíl | 7. náhradník | — ↓1 | 113 (5.49 %) |
| 8. | Jiří Jiruš | 8. náhradník | — ↓1 | 98 (4.76 %) |
| 9. | Ivan Garčic | 9. náhradník | — ↓1 | 112 (5.44 %) |
| 10. | David Bulušek | 10. náhradník | — ↓1 | 116 (5.63 %) |
| 11. | Martin Částek | 11. náhradník | — ↓1 | 103 (5 %) |
| 12. | Irena Bártová | 12. náhradník | — ↓1 | 103 (5 %) |
| 13. | Andrea Jebálková | 13. náhradník | — ↓1 | 89 (4.32 %) |
| 14. | Martin Veselý | 4. náhradník | — ↑9 | 138 (6.7 %) |
| 15. | Jaroslav Maděra | 14. náhradník | — | 99 (4.81 %) |
| 16. | Milan Karala | 15. náhradník | — | 79 (3.84 %) |
| 17. | Jiří Eigl | 16. náhradník | — | 77 (3.74 %) |
STAN pro Novoměstsko 1 mandát · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Marcela Sommerová | 1. náhradník | — ↓1 | 140 (8.43 %) |
| 2. | Otakar Horný | 5. náhradník | — ↓4 | 96 (5.78 %) |
| 3. | Yveta Svobodová | Zvolen(a) | 1. ↑2 | 178 (10.72 %) |
| 4. | Bedřich Svoboda | 2. náhradník | — ↑1 | 117 (7.04 %) |
| 5. | Jana Svobodová | 6. náhradník | — ↓2 | 78 (4.69 %) |
| 6. | Helga Bláhová | 3. náhradník | — ↑2 | 109 (6.56 %) |
| 7. | Blanka Svobodová | 7. náhradník | — ↓1 | 93 (5.6 %) |
| 8. | Jiří Jersák | 8. náhradník | — ↓1 | 93 (5.6 %) |
| 9. | Šárka Schmidtová | 9. náhradník | — ↓1 | 80 (4.81 %) |
| 10. | Blanka Bartošová | 10. náhradník | — ↓1 | 102 (6.14 %) |
| 11. | Jitka Pospíšilová | 11. náhradník | — ↓1 | 71 (4.27 %) |
| 12. | Jiří Jersák | 12. náhradník | — ↓1 | 64 (3.85 %) |
| 13. | Michael Svoboda | 13. náhradník | — ↓1 | 75 (4.51 %) |
| 14. | Růžena Žďánská | 14. náhradník | — ↓1 | 54 (3.25 %) |
| 15. | Miroslav Funtán | 4. náhradník | — ↑10 | 109 (6.56 %) |
| 16. | Lenka Diškantová | 15. náhradník | — | 102 (6.14 %) |
| 17. | Jana Mazánková | 16. náhradník | — | 99 (5.96 %) |
Přísaha pro Nové Město pod Smrkem, Ludvíkov, Hajniště a Přebytek 1 mandát · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Daniel Suk | 1. náhradník | — ↓1 | 104 (8.42 %) |
| 2. | Jiří Machálek | 6. náhradník | — ↓5 | 83 (6.72 %) |
| 3. | Michal Lakomý | 4. náhradník | — ↓2 | 94 (7.61 %) |
| 4. | Zuzana Salhabová | Zvolen(a) | 1. ↑3 | 128 (10.36 %) |
| 5. | Radoslava Žáková | 3. náhradník | — ↑1 | 99 (8.01 %) |
| 6. | Zdeňka Svatková | 7. náhradník | — ↓2 | 55 (4.45 %) |
| 7. | Luboš Suk | 8. náhradník | — ↓2 | 53 (4.29 %) |
| 8. | Jiří Koleček | 9. náhradník | — ↓2 | 77 (6.23 %) |
| 9. | Josef Likavec | 5. náhradník | — ↑3 | 88 (7.12 %) |
| 10. | Ernest Karala | 10. náhradník | — ↓1 | 50 (4.04 %) |
| 11. | Petr Kavalír | 2. náhradník | — ↑8 | 103 (8.34 %) |
| 12. | Zdeněk Lilko | 11. náhradník | — | 74 (5.99 %) |
| 13. | Marcela Karalová | 12. náhradník | — | 45 (3.64 %) |
| 14. | Jana Vondráčková | 13. náhradník | — | 45 (3.64 %) |
| 15. | Šárka Zemanová | 14. náhradník | — | 46 (3.72 %) |
| 16. | Vlasta Tlapáková | 15. náhradník | — | 46 (3.72 %) |
| 17. | Helena Konířová | 16. náhradník | — | 45 (3.64 %) |
Svoboda a přímá demokracie (SPD) 0 mandátů · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pavel Šlapák | Nezvolen(a) | — | 101 (8.96 %) |
| 2. | Renáta Žitná | Nezvolen(a) | — | 78 (6.92 %) |
| 3. | Milan Křiklava | Nezvolen(a) | — | 102 (9.05 %) |
| 4. | Milan Lošťák | Nezvolen(a) | — | 63 (5.59 %) |
| 5. | Petr Srp | Nezvolen(a) | — | 68 (6.03 %) |
| 6. | Marcel Vavřich | Nezvolen(a) | — | 61 (5.41 %) |
| 7. | Iva Šlapáková | Nezvolen(a) | — | 63 (5.59 %) |
| 8. | Ladislav Rabina | Nezvolen(a) | — | 68 (6.03 %) |
| 9. | Markéta Vadinová | Nezvolen(a) | — | 71 (6.3 %) |
| 10. | Hana Němcová | Nezvolen(a) | — | 56 (4.97 %) |
| 11. | Petr Srp | Nezvolen(a) | — | 62 (5.5 %) |
| 12. | Peter Vadina | Nezvolen(a) | — | 65 (5.77 %) |
| 13. | Jaroslava Šebková | Nezvolen(a) | — | 55 (4.88 %) |
| 14. | Zdenek Schönfeld | Nezvolen(a) | — | 53 (4.7 %) |
| 15. | Václav Škareda | Nezvolen(a) | — | 58 (5.15 %) |
| 16. | Marcela Potůčková | Nezvolen(a) | — | 50 (4.44 %) |
| 17. | Albert Brož | Nezvolen(a) | — | 52 (4.61 %) |
SPOLEHNUTÍ 0 mandátů · 17 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Alena Steffanová | Nezvolen(a) | — | 106 (10.67 %) |
| 2. | Lenka Stehnová | Nezvolen(a) | — | 103 (10.37 %) |
| 3. | Kamil Vokoun | Nezvolen(a) | — | 61 (6.14 %) |
| 4. | Martin Bohatý | Nezvolen(a) | — | 88 (8.86 %) |
| 5. | Pavla Špičková | Nezvolen(a) | — | 49 (4.93 %) |
| 6. | Jiřina Szöllösi | Nezvolen(a) | — | 46 (4.63 %) |
| 7. | Libor Lések | Nezvolen(a) | — | 45 (4.53 %) |
| 8. | Petra Veselovská | Nezvolen(a) | — | 61 (6.14 %) |
| 9. | Kateřina Kolečková | Nezvolen(a) | — | 62 (6.24 %) |
| 10. | Jiří Maleček | Nezvolen(a) | — | 51 (5.13 %) |
| 11. | Ludvík Steffan | Nezvolen(a) | — | 60 (6.04 %) |
| 12. | Marcela Čápová | Nezvolen(a) | — | 51 (5.13 %) |
| 13. | Ivona Špálová | Nezvolen(a) | — | 53 (5.33 %) |
| 14. | Ivan Šebánek | Nezvolen(a) | — | 39 (3.92 %) |
| 15. | Alena Švejdová | Nezvolen(a) | — | 41 (4.12 %) |
| 16. | Vasyl Kalynyč | Nezvolen(a) | — | 37 (3.72 %) |
| 17. | Jaroslav Peške | Nezvolen(a) | — | 40 (4.02 %) |