Volební období 2026 – dosud
Výsledky komunálních voleb města Jaroměřice nad Rokytnou
09. 10. 2026
Hlasovalo 1 787 z 3 221 zapsaných voličů.
Přehled listin
Všichni kandidáti každé kandidátní listiny – zvolení zastupitelé, náhradníci i nezvolení, v pořadí, v jakém byli na kandidátce. Mandáty se dělí poměrně podle počtu hlasů pro listinu (d'Hondtova metoda), takže podíl mandátů zhruba odpovídá podílu hlasů; listiny pod 5 % se nezapočítávají.
- Mandáty pro listiny. Nejprve se mandáty rozdělí mezi kandidátní listiny – poměrně podle celkového počtu hlasů, které listina dostala (d'Hondtovou metodou, tj. postupným dělením řadou 1, 2, 3 …). Listiny pod 5 % hlasů se nezapočítávají.
- Kandidáti uvnitř listiny – podle pořadí na kandidátce. Získala-li listina N mandátů, připadnou zpravidla prvním N kandidátům v pořadí, v jakém je listina zapsala na kandidátku.
- Přeskočení pořadí přednostními hlasy. Kandidát postoupí na volitelné místo jen tehdy, když získal aspoň o 10 % víc hlasů, než je průměrný počet hlasů na kandidáta jeho listiny. Menší rozdíly pořadí nemění – rozhoduje pozice na kandidátce. Proto může mít nezvolený kandidát víc hlasů než někdo zvolený z lepšího místa.
- Náhradníci. Nezvolení kandidáti listiny jsou v pořadí náhradníky a nastupují, když se během volebního období uvolní mandát (např. rezignace, úmrtí, ztráta mandátu). Tato stránka ukazuje stav k datu voleb, ne pozdější změny.
Pozn. k číslu „Přednostní hlasy": jde v drtivé většině o hlasy odevzdané celé listině – kdo zaškrtl stranu, dá hlas jejím kandidátům shora podle počtu mandátů. Individuální křížky u jmen s číslem pohnou jen o desítky až stovky hlasů, takže kandidáti silné listiny se drží blízko průměru. Součet těchto hlasů za celou listinu proto není počet jejích voličů (je zhruba tolikrát vyšší, kolik se v obci volí mandátů) – u listin je uvedený jen podíl v procentech, kterým se dělí mandáty.
Podrobně: zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí – § 45 (rozdělení mandátů a pořadí kandidátů), § 56 (nastupování náhradníků).
Podíl hlasů odevzdaných kandidátním listinám · 8 listin
21 mandátů · 6 zvolených listin
21 mandátů · 6 zvolených listin
PRO JISTOTY JAROMĚŘICKA 8 mandátů · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zdeněk Říha | Zvolen(a) | 1. | 640 (5.97 %) |
| 2. | Petra Pevná | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 589 (5.5 %) |
| 3. | Luboš Nedvědický | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 597 (5.57 %) |
| 4. | Josef Korotvička | Zvolen(a) | 4. | 579 (5.4 %) |
| 5. | Eva Ošmerová | Zvolen(a) | 6. ↓1 | 553 (5.16 %) |
| 6. | Karel Nedvědický | Zvolen(a) | 5. ↑1 | 562 (5.24 %) |
| 7. | Tomáš Říha | Zvolen(a) | 7. | 517 (4.82 %) |
| 8. | Milan Kovárník | Zvolen(a) | 8. | 520 (4.85 %) |
| 9. | Věra Bartuňková | 1. náhradník | — | 499 (4.66 %) |
| 10. | Zdeněk Chroust | 2. náhradník | — | 521 (4.86 %) |
| 11. | Josef Kratochvíl | 3. náhradník | — | 497 (4.64 %) |
| 12. | Pavel Syrový | 4. náhradník | — | 509 (4.75 %) |
| 13. | Miroslav Rodek | 5. náhradník | — | 482 (4.5 %) |
| 14. | Michaela Pavelcová | 6. náhradník | — | 474 (4.42 %) |
| 15. | Radek Cienciala | 7. náhradník | — | 485 (4.52 %) |
| 16. | Radka Bartejsová | 8. náhradník | — | 454 (4.23 %) |
| 17. | Alfréd Möller | 9. náhradník | — | 471 (4.39 %) |
| 18. | Zdeněk Klug | 10. náhradník | — | 434 (4.05 %) |
| 19. | Václav Kutnar | 11. náhradník | — | 451 (4.21 %) |
| 20. | František Plíšek | 12. náhradník | — | 442 (4.12 %) |
| 21. | Hynek Bednář | 13. náhradník | — | 432 (4.03 %) |
Naše Jaroměřicko 5 mandátů · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ondřej Pevný | Zvolen(a) | 1. | 466 (5.87 %) |
| 2. | Tomáš Klíma | Zvolen(a) | 2. | 455 (5.73 %) |
| 3. | Tomáš Hambálek | Zvolen(a) | 3. | 434 (5.47 %) |
| 4. | Lucie Fantová | Zvolen(a) | 5. ↓1 | 389 (4.9 %) |
| 5. | Patrik Vobůrka | 1. náhradník | — ↓1 | 404 (5.09 %) |
| 6. | Jiří Odstrčil | 2. náhradník | — ↓1 | 355 (4.47 %) |
| 7. | Lucie Klímová | 3. náhradník | — ↓1 | 411 (5.18 %) |
| 8. | Tomáš Foltýn | 4. náhradník | — ↓1 | 402 (5.06 %) |
| 9. | Mirka Ciencialová | Zvolen(a) | 4. ↑5 | 417 (5.25 %) |
| 10. | Petr Sedláček | 5. náhradník | — | 359 (4.52 %) |
| 11. | Petra Julinová | 6. náhradník | — | 409 (5.15 %) |
| 12. | Jiří Švejda | 7. náhradník | — | 387 (4.87 %) |
| 13. | Jiří Plíšek | 8. náhradník | — | 376 (4.74 %) |
| 14. | Karel Kovárník | 9. náhradník | — | 343 (4.32 %) |
| 15. | Pavla Smilková | 10. náhradník | — | 341 (4.29 %) |
| 16. | Tomáš Hlouch | 11. náhradník | — | 325 (4.09 %) |
| 17. | Roman Roupec | 12. náhradník | — | 335 (4.22 %) |
| 18. | Barbora Bednářová | 13. náhradník | — | 340 (4.28 %) |
| 19. | Ladislav Havel | 14. náhradník | — | 344 (4.33 %) |
| 20. | Matyáš Čech | 15. náhradník | — | 330 (4.16 %) |
| 21. | Zdeněk Melán | 16. náhradník | — | 310 (3.9 %) |
Sociální demokracie 4 mandáty · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Jaroslav Soukup | Zvolen(a) | 1. | 421 (6.43 %) |
| 2. | Vítězslav Pléha | Zvolen(a) | 3. ↓1 | 365 (5.57 %) |
| 3. | Vít Pavelec | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 389 (5.94 %) |
| 4. | Luděk Hejmalíček | 1. náhradník | — ↓1 | 339 (5.18 %) |
| 5. | Marie Janoušková | Zvolen(a) | 4. ↑1 | 344 (5.25 %) |
| 6. | Martin Chrien | 2. náhradník | — | 316 (4.82 %) |
| 7. | Věra Zlatušková | 3. náhradník | — | 318 (4.85 %) |
| 8. | Petr Svoboda | 4. náhradník | — | 308 (4.7 %) |
| 9. | Jan Machovec | 5. náhradník | — | 296 (4.52 %) |
| 10. | Petr Dobeš | 6. náhradník | — | 298 (4.55 %) |
| 11. | Vladimír Bula | 7. náhradník | — | 306 (4.67 %) |
| 12. | Ladislav Melkes | 8. náhradník | — | 297 (4.53 %) |
| 13. | Jan Cvachovec | 9. náhradník | — | 293 (4.47 %) |
| 14. | Lucie Pléhová | 10. náhradník | — | 303 (4.63 %) |
| 15. | Antonín Malena | 11. náhradník | — | 308 (4.7 %) |
| 16. | Jana Langášková | 12. náhradník | — | 295 (4.5 %) |
| 17. | Jana Kusslová | 13. náhradník | — | 277 (4.23 %) |
| 18. | Jaroslava Chmelová | 14. náhradník | — | 276 (4.21 %) |
| 19. | Radek Kafka | 15. náhradník | — | 273 (4.17 %) |
| 20. | Veronika Hejmalíčková | 16. náhradník | — | 266 (4.06 %) |
| 21. | Štefan Žemba | 17. náhradník | — | 256 (3.91 %) |
ANO 2011 2 mandáty · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Roman Sklenář | Zvolen(a) | 1. | 215 (7.09 %) |
| 2. | Pavel Částka | 2. náhradník | — ↓2 | 181 (5.97 %) |
| 3. | Milan Sklenář | Zvolen(a) | 2. ↑1 | 198 (6.53 %) |
| 4. | Radek Nechvátal | 1. náhradník | — ↑1 | 192 (6.33 %) |
| 5. | Alena Elly Urbánek Lesslová | 3. náhradník | — | 171 (5.64 %) |
| 6. | Michaela Sovová | 5. náhradník | — ↓1 | 156 (5.14 %) |
| 7. | Pavel Rezek | 4. náhradník | — ↑1 | 160 (5.28 %) |
| 8. | Romana Sapíková | 6. náhradník | — | 149 (4.91 %) |
| 9. | Milan Jedlička | 7. náhradník | — | 150 (4.95 %) |
| 10. | Zuzana Sapíková | 8. náhradník | — | 127 (4.19 %) |
| 11. | Zuzana Sapíková | 9. náhradník | — | 128 (4.22 %) |
| 12. | Damián Rezek | 10. náhradník | — | 129 (4.25 %) |
| 13. | Klára Matoušková | 11. náhradník | — | 140 (4.62 %) |
| 14. | Anastázie Pléhová | 12. náhradník | — | 124 (4.09 %) |
| 15. | Eva Kopečková | 13. náhradník | — | 122 (4.02 %) |
| 16. | Bohumil Kruntorád | 14. náhradník | — | 122 (4.02 %) |
| 17. | Eva Olejárová | 15. náhradník | — | 119 (3.92 %) |
| 18. | Roman Bednář | 16. náhradník | — | 125 (4.12 %) |
| 19. | Pavel Sojka | 17. náhradník | — | 112 (3.69 %) |
| 20. | Dagmar Sojková | 18. náhradník | — | 109 (3.59 %) |
| 21. | Miloš Trojan | 19. náhradník | — | 101 (3.33 %) |
ZA JAROMĚŘICE 1 mandát · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Soňa Peprlová | Zvolen(a) | 1. | 222 (8.36 %) |
| 2. | Petr Kříž | 2. náhradník | — ↓1 | 169 (6.37 %) |
| 3. | František Petrů | 1. náhradník | — ↑1 | 208 (7.84 %) |
| 4. | Pavlína Sovková | 3. náhradník | — | 158 (5.95 %) |
| 5. | František Petrů | 4. náhradník | — | 135 (5.08 %) |
| 6. | Jaromír Prokeš | 5. náhradník | — | 131 (4.93 %) |
| 7. | Pavlína Sovková | 6. náhradník | — | 129 (4.86 %) |
| 8. | Zdeněk Matoušek | 7. náhradník | — | 110 (4.14 %) |
| 9. | Lukáš Kunst | 8. náhradník | — | 126 (4.74 %) |
| 10. | Štěpán Malena | 9. náhradník | — | 116 (4.37 %) |
| 11. | Karel Makovička | 10. náhradník | — | 113 (4.25 %) |
| 12. | Jan Chlubna | 11. náhradník | — | 107 (4.03 %) |
| 13. | Hana Prokešová | 12. náhradník | — | 125 (4.71 %) |
| 14. | Jaroslava Kunstová | 13. náhradník | — | 107 (4.03 %) |
| 15. | Raymonde Doležalová | 14. náhradník | — | 105 (3.95 %) |
| 16. | Michal Pavelec | 15. náhradník | — | 111 (4.18 %) |
| 17. | Vladimír Smrčka | 16. náhradník | — | 111 (4.18 %) |
| 18. | Pavel Brabenec | 17. náhradník | — | 98 (3.69 %) |
| 19. | Mojmír Ciešlak | 18. náhradník | — | 93 (3.5 %) |
| 20. | Aleš Pekárek | 19. náhradník | — | 99 (3.73 %) |
| 21. | Helena Peschová | 20. náhradník | — | 80 (3.01 %) |
KDU-ČSL 1 mandát · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Helena Kunstová | 2. náhradník | — ↓2 | 150 (6.02 %) |
| 2. | Tomáš Preininger | 1. náhradník | — | 165 (6.63 %) |
| 3. | Stanislav Žák | 3. náhradník | — ↓1 | 143 (5.74 %) |
| 4. | Marek Albrecht | 4. náhradník | — ↓1 | 137 (5.5 %) |
| 5. | Stanislav Rygl | Zvolen(a) | 1. ↑4 | 170 (6.83 %) |
| 6. | Lenka Žáková | 8. náhradník | — ↓3 | 129 (5.18 %) |
| 7. | Zdenek Kopeček | 9. náhradník | — ↓3 | 122 (4.9 %) |
| 8. | Dana Hrdá | 5. náhradník | — ↑2 | 137 (5.5 %) |
| 9. | Miroslava Prokopová | 6. náhradník | — ↑2 | 136 (5.46 %) |
| 10. | Jan Krejcar | 10. náhradník | — ↓1 | 112 (4.5 %) |
| 11. | Klára Kunstová | 11. náhradník | — ↓1 | 99 (3.97 %) |
| 12. | Vít Pokorný | 12. náhradník | — ↓1 | 120 (4.82 %) |
| 13. | Jan Špaček | 13. náhradník | — ↓1 | 100 (4.01 %) |
| 14. | Radim Šimeček | 14. náhradník | — ↓1 | 102 (4.09 %) |
| 15. | Josef Čech | 7. náhradník | — ↑7 | 130 (5.22 %) |
| 16. | Marie Kunstová | 15. náhradník | — | 90 (3.61 %) |
| 17. | Lucie Dohnalová | 16. náhradník | — | 111 (4.46 %) |
| 18. | Jiří Šplíchal | 17. náhradník | — | 106 (4.26 %) |
| 19. | Miloslava Sobotková | 18. náhradník | — | 76 (3.05 %) |
| 20. | Marcela Životová | 19. náhradník | — | 76 (3.05 %) |
| 21. | Jaroslav Večeřa | 20. náhradník | — | 77 (3.09 %) |
Nezávislá kandidátka s podporou Komunistické strany Čech a Moravy 0 mandátů · 21 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Josef Číž | Nezvolen(a) | — | 103 (7.22 %) |
| 2. | Libor Novák | Nezvolen(a) | — | 74 (5.19 %) |
| 3. | Aleš Dusík | Nezvolen(a) | — | 123 (8.63 %) |
| 4. | František Dusík | Nezvolen(a) | — | 112 (7.85 %) |
| 5. | Jaroslav Vojtěch | Nezvolen(a) | — | 73 (5.12 %) |
| 6. | Andrea Kocábová | Nezvolen(a) | — | 57 (4 %) |
| 7. | Lucie Králová | Nezvolen(a) | — | 55 (3.85 %) |
| 8. | František Sapík | Nezvolen(a) | — | 53 (3.71 %) |
| 9. | Rostislav Veselý | Nezvolen(a) | — | 55 (3.85 %) |
| 10. | Jan Uhrecký | Nezvolen(a) | — | 95 (6.66 %) |
| 11. | Lucie Černá | Nezvolen(a) | — | 58 (4.07 %) |
| 12. | Josef Nožička | Nezvolen(a) | — | 55 (3.85 %) |
| 13. | Petr Sapík | Nezvolen(a) | — | 68 (4.77 %) |
| 14. | Miroslav Macháček | Nezvolen(a) | — | 69 (4.84 %) |
| 15. | Denisa Kapinusová | Nezvolen(a) | — | 60 (4.21 %) |
| 16. | Jan Kiesewetter | Nezvolen(a) | — | 54 (3.78 %) |
| 17. | Jiřina Sapíková | Nezvolen(a) | — | 56 (3.92 %) |
| 18. | Zdeňka Protivínská | Nezvolen(a) | — | 55 (3.85 %) |
| 19. | Hana Loucká | Nezvolen(a) | — | 55 (3.85 %) |
| 20. | Hana Durdová | Nezvolen(a) | — | 46 (3.22 %) |
| 21. | Lubomír Stuchlík | Nezvolen(a) | — | 49 (3.43 %) |
Svoboda a přímá demokracie (SPD) 0 mandátů · 16 kandidátů
| # | Jméno | Výsledek | Mandát | Přednostní hlasy |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zuzana Makovičuk | Nezvolen(a) | — | 44 (8.05 %) |
| 2. | Xenie Preiningerová | Nezvolen(a) | — | 69 (12.63 %) |
| 3. | Silvie Kračmarová | Nezvolen(a) | — | 28 (5.12 %) |
| 4. | Eva Kameníková | Nezvolen(a) | — | 33 (6.04 %) |
| 5. | Jana Kosivová | Nezvolen(a) | — | 31 (5.67 %) |
| 6. | Antonín Čech | Nezvolen(a) | — | 35 (6.41 %) |
| 7. | Eliška Chrástová | Nezvolen(a) | — | 29 (5.31 %) |
| 8. | Milada Radkovská | Nezvolen(a) | — | 31 (5.67 %) |
| 9. | Jana Římovská | Nezvolen(a) | — | 30 (5.49 %) |
| 10. | Jarmila Musilová | Nezvolen(a) | — | 38 (6.95 %) |
| 11. | Václav Římovský | Nezvolen(a) | — | 33 (6.04 %) |
| 12. | Petr Radkovský | Nezvolen(a) | — | 29 (5.31 %) |
| 13. | Leoš Římovský | Nezvolen(a) | — | 28 (5.12 %) |
| 14. | Blanka Kacetlová | Nezvolen(a) | — | 33 (6.04 %) |
| 15. | Oleksandr Kosiv | Nezvolen(a) | — | 27 (4.94 %) |
| 16. | František Kračmar | Nezvolen(a) | — | 28 (5.12 %) |